plagát beh na urpínAkcia Beh na Urpín sa uskutoční túto sobotu 17. mája 2014, vynovená drobnými zmenami bude oslavovať už tretí ročník. Horský beh prebehne už tradične v mesiaci máj pod pamätníkom SNP, spolu s najväčším grilovacím festivalom Grilliádou a podujatím Deň rodiny.

Registrácia pretekárov sa uskutoční v priebehu hodiny a pol pred samotným odštartovaním behu, ktoré bude o 11.hod pod pamätníkom z prednej strany. Pre pretekárov budú pripravené štyri trate. Trail Running Cup je hlavnou a najnáročnejšou trasou akcie, s dĺžkou necelých jedenástich kilometrov a prevýšením 335 metrov. Druhou trasou je sedem a pol kilometrová Urpín Mini s prevýšením 230 metrov, ktorá vynecháva výstup na strmý úsek Urpín – hvezdáreň. Tretia trasa pre všetkých je dlhá len dva a pol kilometra s prevýšením desať metrov a vedie cez park, most i popri Hrone. Organizátori mysleli aj na deti do desať rokov, pre ktorých bude pripravená ľahká pol kilometrová trasa v parku pod pamätníkom.

Charakter 3.ročníka akcie Beh na Urpín zasiahne drobná zmena v zaradení podujatia do Salomon Trail Running Cupu. Beh pod záštitou firmy Salomon už dlhšie prebieha v Čechách a tento rok sa rozširuje aj na Slovensko. Beh o pohár tvorí deväť podujatí, z čoho na Slovensku sú tri. V apríli sa konal Cross Baba – Kamzík v Bratislave a po Behu na Urpín nasleduje ešte Beh na Skalnaté pleso vo Vysokých Tatrách. Ten tatranský sa odohrá 29.augusta tohto roku.