Futbalisti banskobystrickej Dukly majú za sebou prvé dva tréningy na novom trávniku na Štiavničkách. Zverencov trénera Stanislava Vargu čaká zápasová premiéra na Štadióne SNP už v sobotu 16. októbra. Pri tejto príležitosti klub pozval na piatkový dopoludňajší tréning aj zástupcov médií, pred ktorých sa okrem kormidelníka Dukly postavil aj David Depetris či Róbert Polievka. Práve kapitán Dukly bol aj hosťom v popoludňajšom vysielaní BB FM rádia, kde odpovedal na otázky nielen ohľadom návratu na Štiavničky.

Zverenci trénera Stanislava Vargu odohrali posledný duel na Štiavničkách 5. októbra 2019, kedy si v zápase vtedajšej jesene rozdelili body s Dubnicou po remíze 3:3. Stretnutie vtedy priamo na štadióne sledovalo 1324 fanúšikov. Banskobystrickí futbalisti sa v rámci zápasového diania vrátili do areálu na Štiavničkách v prvých dvoch jarných zápasoch minulej sezóny, keď zhodne 1:0 porazili na vedľajšej umelej tráve Podbrezovú a Dubnicu.

„Samozrejme, že je to pekný pocit, byť späť na štadióne, ktorý patrí k Dukle. Trávnik je nový, takže je dobrý. Už len to v sobotu odohrať a skúsiť získať tri body. Nebolo to veľmi príjemné, hrať dva roky vonku, ale Dukla patrí sem, stále tu bola. Ja som rád, že som bol pri tom, keď sa odchádzalo, a že som aj pri návrate späť. Dúfam, že to prinesie nejaké ovocie,“ povedal po piatkovom dopoludňajšom tréningu tréner banskobystrických futbalistov, Stanislav Varga.

Mužstvo Dukly momentálne ťahá 7-zápasovú víťaznú sériu – najdlhšiu pod vedením Vargu, ktorý nedávno oslávil tri roky na lavičke A-mužstva. „Chlapci hrajú dobre, sme na prvom mieste, ale to nič neznamená. Najlepšie bude, ak budeme na prvom mieste aj po 30. kole. Je pred nami ešte veľa času. Ale bez ohľadu na to, či hráme na Štiavničkách, alebo niekde inde, stále budem pripravovať mužstvo tak, aby najbližší zápas vyhralo,“ vyjadril sa k aktuálnej forme kormidelník Dukly.

Aktuálny líder tabuľky II. ligy vyhráva aj vďaka gólom kanoniera Davida Depetrisa, ktorý s deviatimi presnými zásahmi okupuje prvú priečku v tabuľke druholigových strelcov. „Sme radi, že sme tu, že máme kvalitné ihrisko, trávnik, kabínu a všetko okolo toho, takže sa tešíme. Dúfam, že aj ľudia nás prídu podporiť. Oproti zápasom, v ktorých som tu hral za Trenčín, je tu všetko lepšie. Trávnik tu predtým nebol vždy optimálny, ale trénovať a hrať na tomto trávniku teraz, je paráda,“ pochvaľoval si podmienky na vynovených Štiavničkách David Depetris.

Ďalším ofenzívnym ťahúňom Dukly je Róbert Polievka, ktorý na margo víťaznej série v rozhovore pre BB FM rádio povedal: „Po tých víťazstvách sa každému mužstvu alebo hráčovi hrá lepšie. Tá pohoda sa naberá víťazstvami, ale myslím si, že máme pred sebou ešte kopec roboty a mužstvo sa stále má kam posúvať.“

Kapitán Dukly pôsobil v Banskej Bystrici aj vtedy, keď sa pod Urpínom hrala najvyššia súťaž, a to konkrétne v sezóne 2014/2015, ktorá bola pre neho prvou v seniorskom futbale. „Nálada je výborná, chalani sú naozaj namotivovaní. Určite sa už všetci tešia späť na Štiavničky. Je to naozaj veľmi pekný štadión. Vynorili sa mi pri pohľade naň spomienky na obdobie, kedy sme tam hrali. Radosť a dobrá nálada sa opäť vrátila na to ihrisko a pevne verím, že to ukážeme aj v sobotu proti Slovanu B. Síce je tu veľa chlapcov, ktorí na Štiavničkách predtým nehrali, ale my, ktorí máme s tým ihriskom väčšie skúsenosti, sme sa o tom bavili a každý povie to isté – že sa mu tie spomienky vracajú. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť a ja pevne verím, že im budeme robiť na ihrisku radosť,“ zneli slová Róberta Polievku.

Súperom banskobystrickej Dukly bude v sobotu od 14.30 h v rámci 13. kola II. ligy rezerva ŠK Slovan Bratislava, ktorá je momentálne predposledná v tabuľke. Polievka však nič ľahké nečaká:Určite bude na našej strane eufória aj tlak z toho, že sa vraciame na Štiavničky. Samozrejme, očakávam to, že nadviažeme na tie predošlé zápasy výkonom, ale hlavne výsledkom. Vieme, že každý a aj bystrický fanúšik si želá, aby tri body ostali na Štiavničkách, ale na ihrisku budeme my. Bude to naozaj veľmi ťažký zápas, pretože nikto nevie, čo od súpera môžeme očakávať, ale ja pevne verím a som o tom presvedčený, že tri body ostanú na Štiavničkách.“

V rozhovore pre BB FM rádio Róbert Polievka taktiež opísal, ako vníma spoluprácu v útoku s kanonierom Davidom Depetrisom či mladíkom Svenom Jurčišinom. Kapitán Dukly odpovedal v éteri aj na otázky ohľadom predchádzajúcich zápasov a zaspomínal si aj na časy, kedy na Štiavničkách vstupoval do seniorského futbalu. Témou rozhovoru boli aj dva roky na prechodnom domácom štadióne vo Zvolene. Celý rozhovor si môžete vypočuť zo znáznamu na stránke BB FM rádia, alebo vo forme podcastu.

Fanúšikovia, ktorí chcú navštíviť sobotný zápas Dukly proti Slovanu B, si budú môcť zakúpiť vstupenky v pokladni priamo na štadióne už od 12.00 h. Úvodný program začne na štadióne dvadsať minút pred výkopom, ktorý bude slávnostný. Zápas má naplánovaný začiatok na 14.30 h. Stretnutie budú sprevádzať aj protipandemické opatrenia, keď nebude možný predaj jedál a nápojov. Pre divákov bude platiť režim OTP. Viac sa dozviete v článku na stránke klubu.

Vstupné

Dospelí: 6 € (krytá tribúna), 5 € (nekryté sedenie)
Ženy, deti do 15 rokov, dôchodcovia: 4 € (krytá tribúna), 3 € (nekryté sedenie)
Permanentka: 50 €