Futbalisti banskobystrickej Dukly privítali v sobotu na umelej tráve na Štiavničkách v derby zápase Podbrezovú. V šlágri 20. kola 2. ligy padol len jediný gól, vďaka ktorému zverenci Stanislava Vargu, podobne ako v prvom domácom jarnom dueli s Dubnicou, vyhrali najtesnejším rozdielom.

Už v 1. minúte sa do streleckej pozície dostal Hanes, ktorého strela spoza šestnástky minula prvú žrď hosťujúcej brány. V 12. minúte zas pohrozili hostia, keď z pravej strany nebezpečne centroval Chvátal, no Migaľa odvrátil loptu na roh. V 15. minúte bola Dukla blízko ku gólu, keď po rohovom kope z ľavej strany hlavičkoval z pravej strany päťky Vajda a lopta sa obtrela o pravú tyč. V 31. minúte sa lopta v pokutovom území odrazila k Polievkovi, ktorého strela z voleja bola zrazená hosťujúcou obranou.

Rozhodujúci moment zápasu prišiel hneď na to, keď Bystričania kopali roh z pravej strany a Miladin Vujošević presnou hlavičkou otvoril skóre. Podbrezová mohla vyrovnať v závere prvého polčasu po centrovanej lopte z ľavej strany a Breznaníkovom zakončení, ktoré sa dostalo na zadnú tyč, kde však už Chvátal nedokázal usmerniť loptu do siete. Do prestávky stihol ešte opäť hlavičkovať po rohu Vujošević, no tentokrát sa jeho pokus medzi tri žrde nezmestil.

Mužstvo Dukly si vypracovalo nádejnú ofenzívnu akciu v 56. minúte, keď Snitka vysunul na pravé krídlo Hanesa, ten prudko odcentroval. Hostia loptu odvrátili na Willwébera, ktorého strela neprešla cez obrancov Podbrezovej. V 66. minúte mohol pridať druhý gól Vujošević. Útočník Dukly sa ocitol s loptou na ľavej strane pokutového územia, odkiaľ vystrelil a lopta sa obtrela o spojnicu. Obrana Banskej Bystrice hrala po celý zápas spoľahlivo a nedovoľovala Podbrezovčanom vypracovať si gólové príležitosti.

Stopér Dukly Nosko mohol korunovať svoj dobrý výkon v defenzíve gólom v 87. minúte, no po Richtárechovom rohovom kope hlavičkoval nad Ludhovu bránu. V závere zápasu sa hosťom nepodarilo vyrovnať po štandardke z pravej strany, keďže Bakaľa prehlavičkoval Hruškovu bránu. V nadstavenom čase zas brankár Dukly zneškodnil Parajovu hlavičku, ktorá smerovala do ľavého horného rohu brány. Zverenci Stanislava Vargu si tak aj v druhom domácom jarnom zápase udržali čisté konto a po góle Vujoševića bodovali naplno.

2. liga – 20. kolo – 13. 3. 2021 – Tréningový areál na Štiavničkách – Banská Bystrica

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 32. Vujošević

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Hanes (64. Richtárech), Nosko, Starší, Snitka, Polievka (86. Lukáčik), Frimmel, Vujošević, Migaľa (77. Kvocera), Vajda, Willwéber (tréner – S. Varga).

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Pajer, Paraj, Barbora (84. Micovčák), Chvátal (61. Ďatko), Bakaľa, Špyrka, Galčík, D. Pavúk, Breznaník (72. Gerebenits) (tréner – M. Radványi).

18 3 0 15 17:52 3

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia pod Dubňom, kde v nedeľu 21. marca o 10:30 h nastúpia na stretnutie 21. kola 2. ligy proti domácej rezerve Žiliny.