Trávnik na zrekonštruovanom Štadióne SNP na Štiavničkách prešiel v utorok 12. októbra od 16.00 h generálkou, keď si sily zmerali futbalové reprezentácie Nemecka a Holandska do 19 rokov. Z medzištátneho duelu, v ktorom rozdielom triedy zvíťazili mladí Nemci, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Azda najznámejšou postavou na ihrisku bol 18-ročný Holanďan Xavi Simons, záložník slávneho francúzskeho PSG, ktorý si v minulej sezóne stihol pripísať debut v prvom tíme Parížanov. Jeho tím však rovesníkom z Nemecka na Štiavničkách podľahol 4:1.

Skóre stretnutia sa menilo už v 6. minúte, kedy poslal Nemcov do vedenia Kwadwo Baah. „Oranjes“ odpovedali už v 19. minúte po centri do pokutového územia, kde si Emanuel Emegha loptu spracoval a poslal ju presne k ľavej tyči.

Xavi Simons

Vyrovnaný stav 1:1 však dlho neplatil, keďže v 20. minúte po prihrávke z ľavej strany Armindo Sieb približne z piatich metrov od brány rozvlnil sieť zakončením po trávniku k tyči. Päť minút pred prestávkou Nemci dobre zakombinovali a Robert Wagner po narážačke pred šestnástkou vyslal gólovú strelu k vzdialenejšej tyči.

Druhý polčas bol už na góly chudobnejší. V druhej polovici zápasu skončila v bránkovej sieti len strela Nemca Youssefa Amyna, ktorý si po prihrávke do behu v pokutovom území zasekol loptu a poslal ju presne k tyči. Výber Nemecka do 19 rokov tak zdolal rovesníkov z Holandska rozdielom triedy – 4:1. Nemcov môže akurát mrzieť červená karta Jensa Castropa z 84. minúty.

Medzištátny zápas – utorok 12. 10. 2021 – Štadión SNP na Štiavničkách

Nemecko U19 – Holandsko U19 4:1 (3:1)

Góly: 6. K. Baah, 20. A. Sieb, 40. R. Wagner, 60. Y. Amyn – 17. E. Emegha. ŽK: 5 -2. ČK: 84. J. Castrop (Nemecko). Diváci: 370

Základná zostava Nemecko U19: Urbig – Günther, Arrey-Mbi, Rosenfelder, Kraft – Baah,  Rhein (C), Wagner, Amyn – Sieb, Cabrera

náhradníci: Ernst – Castrop, Gürpüz, Andresen, Lührs, Riedel, Kesik, Lütke-Frie, Breitenbücher, Herold, Brandt, Bobzien

Základná zostava Holandsko U19: Roefs – Baas, Hillen, Regeer (C), Benita – Simons, De Jong, Hartjes – Van Brederode, Ünüvar, Emegha

náhradníci: Van Den Heuvel, Nikiema – Van Aken, Limouri, Jimenez, Bonnah, Koster, Bynoe, Lagsir, Rijks

Dukla na Štiavničkách už v sobotu

Vynovené Štiavničky budú najbližšie hostiť futbal už v sobotu 16. októbra, kedy futbalisti banskobystrickej Dukly privítajú rezervu ŠK Slovan Bratislava o 14.30 h. Úvodný program začne na štadióne dvadsať minút pred výkopom, ktorý bude slávnostný.

Vstupenky na tento zápas si môžete zakúpiť už v piatok 15. októbra od 14.00 h do 18.00 h v pokladni priamo na Štiavničkách. V sobotu zas bude pokladňa otvorená už od 12.00 h. Cena vstupenky pre dospelých na krytú tribúnu je 6 €, na nekryté voľné sedenie 5 €. K dispozícii budú aj zľavnené lístky pre ženy, deti do 15 rokov a dôchodcov, a to v sume 4 € na krytú tribúnu a 3 € na nekrytú tribúnu. MFK Dukla dáva do predaja aj permanentky v cene 50 € na zvyšné domáce zápasy sezóny.

Stretnutie budú sprevádzať aj protipandemické opatrenia, keď nebude možný predaj jedál a nápojov. Pre divákov bude platiť režim OTP. Viac sa dozviete v článku na stránke klubu.