V sobotu 26. novembra pokračovala Zimná liga Banskobystrického zväzu malého futbalu 2. kolom, po ktorom majú plný počet bodov dve mužstvá. Okrem sumáru vám prinášame aj fotogalériu a odkazy na videozostrihy.

V prvom zápase 2. kola vyletela Sparta na Aqaudux tromi gólmi v úvodných minútach. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa presadzovali už aj hráči Aquaduxu, no Sparta naďalej pálila ostrými a po 25-tich minútach viedla 4-gólovým rozdielom. Po zmene strán Aquadux znížil na 5:7 aj 6:8. Sparta následne opäť odskočila na 3 góly, no to bolo z jej strany všetko. Záverečné minúty patrili hráčom Aquaduxu, ktorí dokonali skvelý comeback, keď zmazali 3-gólové manko. O vyrovnávajúci zásah na 9:9 sa postaral Ivan Gašparík, ktorý v tomto dueli skóroval 4-krát.

Následne sa v hale na Magurskej odohrala ďalšia prestrelka. Ako prvé skórovalo Bezvetrie, Požiarnik Vlkanová následne otočil na 1:2, no Bezvetrie si do prestávky prinavrátilo vedenie. V druhom polčase Bezvetrie zvýšilo na 4:2, ale hráči Vlkanovej vyrovnali na 4:4 aj 5:5. Ďalšie dva góly patril Bezvetriu, ktoré už vedenie do konca zápasu nepustilo a aj vďaka 4-gólovému Igorovi Markovi napokon zvíťazilo 12:8. Vlkanová tak nebodovala ani v druhom kole Zimnej ligy.

Tretí duel sobotného programu mal jasný priebeh. Enzo vyhrávalo po prvom dejstve už o 5 gólov. Pingoši skórovali v druhom polčase dvakrát, ale prehru už nezmiernili. Enzo aj vďaka hetrikovému Matúšovi Fábrymu v druhej 25-minútovke ešte navýšilo svoj náskok. Enzo tak bodovalo naplno aj v 2. kole a o skóre vedie tabuľku.

ANK Pegi položilo základy víťazstva nad Nemcami už v prvom polčase, v ktorom si najmä zásluhou Mareka Tomčíka vypracovalo 3-gólové vedenie. Druhé dejstvo už bolo vyrovnanejšie, no Nemciam sa nepodarilo zápas zdramatizovať. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

V poslednom stretnutí 2. kola sa stretli dve mužstvá, ktoré na úvod sezóny zvíťazili. V úvode zápasu sa ujali vedenia Emócie bokom, ale Bianconeri do prestávky otočili na 1:3. V úvode druhej 25-minútovky odskočili hráči v bielo-čiernych dresoch po akcii na jeden dotyk už na 3 góly. Emócie bokom sa však nevzdali a zápas zdramatizovali, keď po rýchlo zahranom nepriamom kope znížili na 2:4 a následne skúsili hru bez brankára, pri ktorej vsietili aj kontaktný gól, no Bianconeri okamžite odpovedali. Emóciám bokom sa podarilo v power-play ešte raz znížiť na najtesnejší rozdiel, ale Bianconeri už svoju druhú výhru v sezóne ubránili. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

Zimná liga BBZMF – 2. kolo – sobota 26.11.2022 – Magurská

Aquadux – Sparta 9:9 (3:7) – VIDEO

Góly: I. Gašparík 4, R. Kulík 2, P. Mesík 2, A. Mokrý – P. Tešlár 3, D. Múka 2, A. Garaj, D. Jablonský, A. Rusnák, O. Zeleňanský.

Bezvetrie – TJ Požiarnik Vlkanová 12:8 (3:2) – VIDEO

Góly: I. Marko 4, D. Ďurič 2, D. Mihalíček 2, D. Donoval, M. Orság, V. Marchuk, D. Daniel – I. Šteiniger 3, P. Šimo, E. Ivanič, V. Kolenička, L. Vnenčák, Á. Ibos. ŽK: V. Kolenička (Vlkanová).

Pingoši – Enzo 2:9 (0:5) – VIDEO

Góly: R. Vaterka, V. Močáry – M. Fábry 3, T. Černík 2, T. Hlavatý 2, F. Slabecius, T. Žaloudek. ŽK: P. Zelina (Pingoši).

Nemce – ANK Pegi 4:7 (1:4) – VIDEO

Góly: M. Adam 2, M. Janovec, V. Švantner – M. Tomčík 4, L. Handzuš, T. Handzuš, P. Štulajter. ŽK: M. Tomčík (ANK Pegi).

Emócie bokom – Bianconeri 4:5 (1:3) – VIDEO

Góly: R. Latta 2, M. Mesík 2 – L. Berec 2, R. Blaško, T. Pažout, R. Lupták.

10 TJ Požiarnik Vlkanová 2 0 0 2 10:15 -5 0

Sumár 1. kola nájdete v tomto článku. Nasledujúce 3. kolo sa odohrá v telocvični na Magurskej v nedeľu 4. decembra od 15.00 h.