Malý futbal sa hrá v Banskej Bystrici aj počas zimnej prestávky. V sobotu 19. novembra sa v hale na Magurskej rozbehla Zimná liga banskobystrického zväzu malého futbalu, v ktorej súperí desať mančaftov. Z prvého kola vám prinášame sumár s fotogalériou, v článku nájdete aj odkazy na videozostrihy.

V prvom zápase zimnej sezóny sa v úvode dostali do dvojgólového vedenia hráči ANK Pegi, ale Bianconeri dokázali ešte do prestávky otočiť na 3:2. Po zmene strán už mali jasne navrch Bianconeri, ktorí aj vďaka 4-gólovému Lukášovi Berecovi zvíťazili jednoznačne 8:3.

Následne sa o najvyššie víťazstvo prvého kola postarali Emócie bokom, ktoré už v prvom polčase nadelili Aquaduxu osmičku. Po zmene strán sa presadzoval už aj Aquadux, no Emócie bokom pridali ďalších 7 kúskov, a celkovo tak deklasovali svojho súpera 12-gólovým rozdielom. Až o tretinu zásahov víťazného celku sa postaral Stanislav Václavík. Z tohto stretnutia vám prinášame aj fotogalériu.

Jednoznačný priebeh mal aj súboj medzi Enzom a Spartou, keď prvý menovaný tím aj vďaka 5-tim presným zásahom Tomáša Hlavatého zvíťazil 8-gólovým rozdielom. Aj z tohto duelu vám prinášame fotogalériu.

Najvyrovnanejší duel odohrali tímy TJ Požiarnik Vlkanová a Pingoši. Skóre stretnutia otvorili Pingoši, no Vlkanová dokázala do prestávky vyrovnať. V druhej 25-minútovke išli Pingoši do vedenia aj po druhýkrát, Požiarnik opäť vyrovnal, no Pingoši strhli víťazstvo na svoju stranu v samom závere.

Prvé kolo Zimnej ligy BBZMF zakončil súboj Nemiec s Bezvetrím. Práve v tomto stretnutí sme našli strelca kola, keď Ivan Varga z Nemiec vsietil až 10 gólov, a tak sa výrazne podieľal na výhre svojho tímu výsledkom 11:6. Bezvetriu ušiel zápas najmä v prvom dejstve, po ktorom prehrávalo už 5-gólovým rozdielom. Všetkých päť zápasov rozhodoval Vladimír Kosec.

Zimná liga BBZMF – 1. kolo – sobota 19.11.2022, od 15.00 h – Magurská

Bianconeri – ANK Pegi 8:3 (3:2) – VIDEO

Góly: L. Berec 4, R. Blaško 2, R. Lupták 2 – T. Handzuš 2, A. Šimko.

Aquadux – Emócie bokom 3:15 (0:8) – VIDEO

Góly: M. Štaudner, S. Caban, P. Mesík – S. Václavík 5, M. Mesík 4, T. Bartošík 3, A. Szarowski 2, R. Zima.

Enzo – Sparta 12:4 (5:1) – VIDEO

Góly: T. Hlavatý 5, T. Černík 2, R. Halaj 2, P. Strieš, M. Fábry, M. Čief – D. Jablonský, A. Rusnák, P. Tešlár, P. Pendziviater.

TJ Požiarnik Vlkanová – Pingoši 2:3 (1:1) – VIDEO

Góly: E. Ivanič, L. Vnenčák – L. Dvorský, V. Močáry, M. Zemko.

Nemce – Bezvetrie 11:6 (7:2) – VIDEO

Góly: I. Varga 10, A. Filipko – D. Mihalíček 2, A. Kostúr 2, A. Čilík, V. Marchuk. ŽK: D. Mihalíček.

10 Aquadux 1 0 0 1 3:15 -12 0

Druhé kolo Zimnej ligy BBZMF sa odohrá v sobotu 26. novembra od 15.00 h v hale na Magurskej.