Tretí májový víkend priniesol 22. kolo nižších futbalových súťaží, v ktorom sa darilo Badínu, Ľupči, Medzibrodu, Sásovej či Jakubu, ale aj ďalším mužstvám z regiónu. Zo štvrtoligového derby medzi Badínom a Kováčovou vám prinášame aj bohatú a vydarenú fotogalériu od nášho fotografa Ivana Golembiovského.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Badín otočil derby dvomi gólmi do šatne

Štvrtoligový Badín privítal v sobotu 20. mája o 17.00 h neďalekú Kováčovú. Do vedenia išli ako prví tabuľkovo vyššie postavení hostia, keď sa v 31. minúte po výbornej prienikovej prihrávke Filipa Fejerčáka presadil na hrote útoku najlepší strelec súťaže Michal Vronský.

Domácim vyšiel perfektne záver prvého polčasu. Filip Rafanides v 45. minúte na pravom krídle nasadil jasličky protihráčovi a prihral prízemne pred bránu, kde poľahky zakončil Denis Urgela – 1:1. V nadstavenom čase prvého dejstva mal Badín k dispozícii rohový kop z ľavej strany a center prešiel cez klbko hráčov na prednej tyči až na osamoteného Branislava Žilinca, ktorý mal taktiež ľahkú úlohu zakončiť do odkrytej brány – 2:1.

V druhom polčase videlo približne 150 prítomných divákov jeden gól. V 74. minúte sa oň postaral po štyroch minútach na ihrisku striedajúci Róbert Studený, keď ho pred odkrytou bránou našiel Denis Urgela, ktorý predviedol výborný prienik po pravom krídle – 3:1. Kováčová tak prehrala po štvrtýkrát v rade, zatiaľ čo Badínčania bodovali naplno aj v štvrtom jarnom domácom stretnutí.

Mužstvo Šalkovej sa v rámci 22. kola Majstrovstva regiónu – IV. ligy predstavilo v sobotu od 17.00 h na pôde Slávie Staškov. Domáci viedli po polčase 3:0, ale hostia v druhom dejstve zápas zdramatizovali. V 64. minúte znížil na 3:1 Dušan Matis a v 83. minúte strelil kontaktný gól Lukáš Palovič. Šalková už ale comeback do bodového zisku nedotiahla.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 22. kolo

ŠK Badín – ŠK Prameň Kováčová 3:1

Góly: 45. D. Urgela, 45.+ Žilinec, 74. R. Studený – 31. Vronský. ŽK: 90. Žilinec (Badín). Rozhodovali: Jančo – Herdel, Mensár. Diváci: 150.

Zostava ŠK Badín: Kučera – D. Urgela (90. Kršák), Caban, H. Kollár, A. Urgela (80. Mesiarik), Bíreš (C), Žilinec, Rafanides (90. M. Giertl), Výlupok, Vician (70. R. Studený), R. Valent. Tréner: M. Hudec.

FK Slávia Staškov – FK Šalková 3:2

Góly: 15. Halvoník, 23. Staník, 35. Lysík – 64. Matis, 83. Palovič. ŽK: 73. Joukl, 88. Brezina, 90. Valčuha – 69. Šimčík, 90. Pánik. Rozhodovali: Matula – Behančín, Šašváry. Diváci: 120.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík, Štubniak, Pázmány, Mikulec, Palovič, Matis (69. Demeter), Pánik, Alakša (46. Lašút), Lokša (45. Šimčík). Tréner: D. Vernarský.

Ľupča vo forme stúpa tabuľkou, Medzibrod opäť prvý

Piatoligová Slovenská Ľupča prehrala prvé štyri jarné zápasy, ale v posledných piatich bodovala, pričom štyrikrát zvíťazila. Ďalšie tri body si pripísala v sobotu v Detve. Hostí poslal v 27. minúte do vedenia Ján Kostúrik, ktorý na ľavej strane šestnástky zužitkoval center Michala Čiefa. Domáci vyrovnali už o niekoľko desiatok sekúnd zásluhou Ľuboša Barana, ktorý vyhral súboj na hrote útoku a poslal loptu povedľa brankára hostí Michala Gašperana do siete. Druhý polčas patril Ľupči. V 66. minúte vysunul Čief za obranu Detvy Kostúrika, ktorý svoj únik zakončil gólovou strelou od pravej tyče brány domácich. Kostúrik skompletizoval hetrik v samom závere, keď premenil penaltu strelou k ľavej tyči brány Detvy.

Medzibrod má za sebou dvanásty zápas bez prehry v rade. V nedeľu 21. mája v rámci 22. kola V. ligy skupiny JUH na domácom trávniku zdolal Málinec. Domáci mohli vyhrávať od 38. minúty, ale Ivan Pipich z penalty nechal vyniknúť brankára hostí Radoslava Janšta. Pipich si napravil chuť v 53. minúte, keď po centri sprava zakončil hlavou presne na zadnej tyči. Výsledku dal konečnú podobu v 74. minúte kapitán domácich Peter Belko, ktorý hlavičkoval zblízka gólovo po centri z pravej strany. Keďže Príbelce s Poltárom remizovali, Medzibrod sa vrátil na prvú priečku.

V. liga skupina JUH – 22. kolo

MFK Detva – OFK Slovenská Ľupča 1:3

Góly: 29. Baran – 27., 66. a 90. (pen.) Kostúrik. ŽK: 24. Rapčan, 81. Berkeš, 90. Sekereš, 90. Kluka – 75. Kostúrik. Rozhodovali: Varga – Kaličiak, Polomský. Diváci: 50.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Ľuptovčiak, V. Giertl, Ternuščák (C), Mádel, Pe. Vajda, M. Studený (65. Dula), M. Bartoš (80. Dávid), Čief (85. Majer), Chromek, Kostúrik. Tréner: M. Holécy.

TJ Sokol Medzibrod – TJ Jednota Málinec 2:0

Góly: 53. Pipich, 74. Belko. ŽK: 20. Rajčok, 38. Pipich – 34. Šuška, 38. Melich. Rozhodovali: Slovák – Považan, Verdžák. Diváci: 150.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Vávro, Belko (C), Tréger (83. Domík), Pipich (64. Belluš), Samuelčík (83. Šalko), Zázrivec (68. Haviar), Šimúth, Kohút, Rajčok, Kolláti. Tréner: T. Dzúrik.

Sásová zvládla úlohu favorita

Mužstvo Seliec vycestovalo na sobotňajšie stretnutie 22. kola VI. ligy skupiny C do Krupiny len s jedenástimi mužmi do poľa. Domáci zlomili odpor hostí v druhom polčase a po góloch zo 65. minúty a samého záveru zvíťazili 2:0.

Šiestoligová Sásová sa v nedeľu predstavila na pôde predposlednej Dobrej Nivy. Hostí poslal do vedenia po štvrťhodine hry najlepší strelec súťaže Martin Sedliak, ktorý na konci rýchleho protiútoku po prihrávke z pravej strany sám zoči-voči gólmanovi domácich zakončil presne. Krátko po zmene strán zdvojnásobil vedenie Sásovej Mário Markovič, keď doklepol odrazenú loptu do odkrytej brány po nepremenenej tutovke v podaní Sedliaka. Už v 53. minúte však Dobrá Niva znížila späť na najtesnejší rozdiel. Postaral sa o to Martin Filander, ktorý využil zaváhanie brankára hostí Jakuba Čavoja a dopravil loptu do opustenej brány. Obrat sa však nekonal a Sásová vyhrala 3:1 z jej pohľadu, keďže v 65. minúte našiel Ivan Šabo výborným centrom v šestnástke voľného Markoviča, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase.

Hrochoť si v nedeľu doma poradila s posledným Sliačom rozdielom triedy. Skóre stretnutia otvoril v 23. minúte Tomáš Uhliar. Do druhého polčasu naskočil z lavičky Tobias Kliment, ktorý dal gól hneď v prvej minúte svojho pobytu na ihrisku a v 85. minúte skóroval po druhýkrát, čím upravil na konečných 3:0. Hrochoť tak ukončila 6-zápasovú sériu bez víťazstva.

Jakub v nedeľu doma prehrával s Hriňovou po penalte z 31. minúty, no ešte do prestávky priebežný stav otočil, keď dvakrát v rozmedzí troch minút rozvlnil sieť Tomáš Klinec. Hostia po hodine hry vyrovnali, ale v 71. minúte rozhodol o triumfe domácich Adam Lukáč.

Priechod dal taktiež tri góly. Skóre nedeľňajšieho duelu s Hliníkom nad Hronom otváral už v 6. minúte po samostatnom úniku kanonier domácich Martin Štulajter, keď obranca hostí predtým podbehol dlhý nákop. V závere prvého a na začiatku druhého polčasu úradoval Andrej Chrobák, ktorý najprv rozvlnil sieť krásnou strelou spoza šestnástky a svoj druhý presný zásah pridal zblízka po prienikovej prihrávke Madiho Sultangaliyeva. Hostia už len skorigovali na konečných 3:1. Priechod je bez prehry už 4 kolá v rade.

VI. liga skupina C – 22. kolo

MFK Strojár Krupina – FK Selce 2:0

Góly: 65. Valica, 90. Paľov. ŽK: 48. Valica – 35. Klačan, 58. J. Mesík. Rozhodovali: Vrábeľ – Hedvigy, Pašák. Diváci: 100.

Zostava FK Selce: Jančiar – J. Mesík, Klačan, M. Blaško, Šimko, Hrudkay, Koctúr (C), Matonok, Maruniak, Švantner, Gallay. Tréner: R. Radoš.

OŠK Dobrá Niva – ŠK Sásová 1:3

Góly: 53. Filander – 15. Sedliak, 49. a 65. Markovič. Bez kariet. Rozhodovali: R. Balga – M. Balga, Truban. Diváci: 150.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – M. Turčan (29. Kobzák), Brašeň, Stacho (79. Vidiečan), Markovič, Tkáč, Ďurta, Savić (C), Sedliak, Šabo, R. Turčan. Tréner: A. Dubovický.

ŠK Hrochoť – FK Slovan Kúpele Sliač 3:0

Góly: 23. T. Uhliar, 46. a 85. T. Kliment. ŽK: 16. T. Uhliar, 60. Hrnčiarik, 79. M. Greško, 89. Berky – 34. Frajt, 43. Nemec, 48. M. Zemko ml., 58. Elek. Rozhodovali: R. Markovič – Kaliňák, Kováč. Diváci: 60.

Zostava ŠK Hrochoť: M. Greško – Dorotovič (74. Bondarchuk), J. Uhliar, Baitar, Hraško, Hrnčiarik, Michálik, Škamla (C), Mazúch, Berky, T. Uhliar (46. Kliment). Tréner: J. Šimkovič.

TJ ŠK Sokol Jakub – MFK Spartak Hriňová 3:2

Góly: 36. a 39. T. Klinec, 71. Lukáč – 31. (pen.) a 61. Očovan. ŽK: 80. Čipčala (Hriňová). Rozhodovali: Bálint – Spišiak, Pataki. Diváci: 75.

Zostava TJ ŠK Sokol Jakub: Pecho – Kupec (C), Z. Cimerman, Janík (83. Štrba), Binda, Lupták, Lukáč, T. Hudec, Klinec (65. Kútik), Datko, T. Cimerman (56. Bednár). Tréner: P. Zlevský.

OFK 1950 Priechod – OFK Hliník nad Hronom 3:1

Góly: 6. Štulajter, 39. a 47. Chrobák – 58. Kliman. Bez kariet. Rozhodovali: Haring – Antalík, Fábry. Diváci: 210.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel – P. Reptiš, Šinkovkin, R. Reptiš, F. Vajda (C), Barta (46. Sultangaliyev), Zehnal, Vozár (25. Sojak), Rakyta (63. Nazhimiden), Štulajter, Chrobák (63. Slobodník). Tréner: N. Dikácz.

V derby deľba bodov

V 22. kole 7. ligy ObFZ BB sa v nedeľu odohralo derby medzi Ľubietovou a Brusnom. Po prvom polčase viedli najtesnejším rozdielom hostia, keď sa v 28. minúte presadil Matej Parobek. Domáci otočili priebežný stav dvomi gólmi v 68. minúte, o ktoré sa postarali Saukovci Dominik a Frederik. Ľubietová však vedenie neudržala a Brusno v samom závere vyrovnalo na 2:2 zásluhou Adama Klinčíka. Baník síce po troch prehrách v rade bodoval, ale na víťazstvo čaká od prvého jarného kola.

Malachov v nedeľu doma v súboji tabuľkových susedov podľahol Hroncu rozdielom triedy, a prehral tak po druhýkrát v rade.

Poniky naopak po druhýkrát v rade bodovali naplno, keď si vonku poradili s poslednou Michalovou. Na výsledku 1:4 sa dvomi gólmi podieľal Viktor Kolenička.

Tajov sériu nenatiahol, Riečka v šlágri nebodovala

Aj najnižšia súťaž priniesla počas tretieho májového víkendu zaujímavé merania síl. Tajov hostil v nedeľu po piatich zápasoch bez prehry béčko Tatranu Čierny Balog. Tabuľkovo vyššie postavení hostia mali jasne navrch, keď už v 54. minúte viedli 5-gólovým rozdielom. Vysokú prehru zmiernili Kristián Santa s najlepším strelcom súťaže Filipom Samsonom.

Riečka privítala v nedeľu v šlágri 22. kola 8. ligy ObFZ BB lídra tabuľky. Rezerva Slovenskej Ľupče viedla po zásahoch Radoslava Dulu a Radovana Beňáka v 63. minúte dvojgólovým rozdielom. Domáci ešte duel zdramatizovali v 83. minúte zásluhou Jána Šimčíka, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

O prekvapenie sa postarali hráči Dúbravice, ktorí v nedeľu obrali o všetky body favorizované Horné Pršany. Hostia mohli vyhrávať už v 4. minúte, ale Martin Riečan nepremenil pokutový kop. Na výhre Dúbravice sa výrazne podieľal Andrej Drako, ktorý skóroval v 25. a 40. minúte. Branislav Krajčír síce už v 42. minúte znížil na 2:1, ale Horné Pršany už nevyrovnali, a tak sú v menšej kríze, keď na víťazstvo čakajú už päť kôl.