Počas druhého májového víkendu sa na zelených trávnikoch v Banskej Bystrici a okolí bojovalo o ďalšie cenné body pred záverom sezóny. V sumári nižších súťaží nájdete aj fotogalériu zo šlágra poslednej ligy medzi Hornými Pršanmi a Tajovom.

Počas uplynulého víkendu boli v akcii aj treťoligisti z banskobystrického regiónu – RSC Hamsik Academy a FK Podkonice, ktorým sa venujeme v samostatnom článku. V sumári nižších súťaží mapujeme dianie v ligách Stredoslovenského futbalového zväzu a Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica.

Comeback Šalkovej proti Badínu

V štvrtej lige sa v sobotu 13. mája od 16.30 h odohralo derby medzi domácou Šalkovou a hosťujúcim Badínom. Vedenia sa už v 9. minúte ujali hostia, keď po výbornom prízemnom centri pred bránu z ľavého krídla zblízka doklepol loptu za bránkovú čiaru Filip Rafanides – 0:1. V 26. minúte zvýšili Badínčania na 0:2, keď Rafanides vysunul na pravú stranu šestnástky Rolanda Valenta, ktorý si obhodil gólmana Šalkovej a z uhla rozvlnil sieť.

Diváci v Šalkovej čakali na tretí gól do 82. minúty, kedy striedajúci Ján Šimčík z priameho kopu tesne spoza šestnástky upratal loptu k ľavej tyči brány hostí – 1:2. Domácim sa napokon podarilo v závere vyrovnať na 2:2. V 90. minúte sa o to postaral Tomáš Mikulec, ktorý sa presadil v obkolesení brániacich hráčov v pokutovom území a po trávniku prepasíroval loptu za bránkovú čiaru.

V 21. kole Majstrovstva regiónu IV. ligy nastrieľal Zvolen vonku Žarnovici až 12 gólov, a zaznamenal tak deviatu výhru v rade. Kováčová naopak po tretíkrát v rade prehrala, keď tentokrát podľahla najtesnejším rozdielom lídrovi tabuľky.

Majstrovstvo regiónu – IV. liga – 21. kolo

FK Šalková – ŠK Badín 2:2

Góly: 82. Šimčík, 90. Mikulec – 9. Rafanides, 26. Valent. ŽK: 66. Matis – 19. M. Hudec (tréner), 62. D. Urgela, 81. Žilinec. Rozhodovali: Burger – Kuteľ, Kosturský. Diváci: 100.

Zostava FK Šalková: Gnida – Pe. Dobrík (C), Pa. Dobrík, Štubniak, Pázmány, Mikulec, Palovič (63. Demeter), Matis (73. Lokša), Lašút, Pánik, Alakša (78. Šimčík). Tréner: D. Vernarský.

Zostava ŠK Badín: Kučera – A. Medveď, D. Urgela (67. A. Urgela), Caban, H. Kollár, Bíreš (C), Žilinec (89. Pavlík), Rafanides, Výlupok, Vician (89. R. Studený), Valent. Tréner: M. Hudec.

Ľupča potvrdila dobrú formu

Piatoligová Slovenská Ľupča už dala zabudnúť na sériu prehier z úvodu jari, keď vo štvrtom zápase po sebe bodovala. V nedeľu 14. mája na domácej pôde si s predposlednou Hajnáčkou poradila rozdielom triedy. Pre úspech domácich bola kľúčová krátka pasáž v polovici prvého dejstva, keď v rozmedzí dvoch minút skórovali Jánovia Kostúrik a Medveď. Prvý menovaný po vyše hodine hry upravil na konečných 3:0.

Dlhočizná séria Medzibrodu bola v nedeľu v rámci 21. kola V. ligy skupiny JUH poriadne ohrozená. Domáce Radzovce sa totiž ujali vedenia už v 8. minúte z penalty a v 68. minúte zvýšili na 2:0. Hostia však v závere zachránili aspoň bod, a natiahli tak sériu bez prehry už na 11 duelov. V 86. minúte znížil z bieleho bodu Daniel Kohút a v 89. minúte vyrovnal na 2:2 Martin Rajčok.

V. liga skupina JUH – 21. kolo

OFK Slovenská Ľupča – FC 98 Hajnáčka 3:0

Góly: 22. a 63. Kostúrik, 24. J. Medveď. ŽK: 35. Mádel, 53. Chromek, 57. Holécy (tréner) – 15. Herényi, 67. Molnár. Rozhodovali: Mensár – Janidžár, Števček. Diváci: 100.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Ľuptovčiak, J. Medveď, Ternuščák (C), Mádel, V. Giertl, Chromek (76. Majer), Čief, Bartoš (65. M. Studený), Foltáni (84. Vasilovčík), Kostúrik. Tréner: M. Holécy.

OŠK Radzovce – TJ Sokol Medzibrod 2:2

Góly: 8. Horváth (pen.), 68. Mihályi – 86. Kohút (pen.), 89. Rajčok. ŽK: 63. Koronczi, 85. Telek – 63. Samuelčík, 90. Holko. Rozhodovali: Gemzický – Dobrík, Melicher.

Zostava TJ Sokol Medzibrod: Sekereš – Pollák, Belko (C), Belluš, Pipich (72. Tréger), Samuelčík (79. Zázrivec), Šimúth, Kohút, Sojka, Rajčok, Kolláti. Tréner: T. Dzúrik.

Sásová dala sedem gólov

Šiestoligová Sásová si v sobotu doma schuti zastrieľala proti Krupine. Na debakel to ale spočiatku nevyzeralo. Vďaka zásahom Reného Turčana a Martina Sedliaka viedli domáci po polčase 2:0, ale krátko po zmene strán hostia znížili. Záverečnú polhodinu však dominantným spôsobom ovládli hráči Sásovej. Sedliak najprv pridal svoj druhý presný zásah a po vlastnom góle hostí skompletizoval hetrik. Martin Sedliak sa tak svojím 23. gólom dotiahol v tabuľke kanonierov VI. ligy skupiny C na prvého Olivera Trajteľa z Brezna. V poslednej 5-minútovke ešte upravili na konečných 7:1 Peter Stacho s Oliverom Ďurtom.

Selce po víťaznom derby so Sásovou doma opäť bodovali naplno. Tentokrát zdolali v súboji dvoch celkov z blízkeho okolia Banskej Bystrice Hrochoť. Skóre tohto nedeľňajšieho duelu otváral v 21. minúte strelou z priameho kopu kapitán domácich Filip Koctúr a v závere prvého polčasu zvýšil na 2:0 Martin Blaško. Krátko po zmene strán upravil na 3:0 striedajúci Peter Matonok. Hrochoť ešte skorigovala na konečných 3:1 zásluhou Jozefa Michálika, ktorý skóroval priamo zo štandardnej situácie.

Priechod prehrával v sobotu v Sliači od 54. minúty 2:0, ale napokon dokázal bodovať. Postaral sa o to tretí najlepší strelec súťaže Martin Štulajter, ktorý skóroval dvakrát v rozmedzí 74. a 79. minúty.

VI. liga skupina C – 21. kolo

ŠK Sásová – MFK Strojár Krupina 7:1

Góly: 15. R. Turčan, 28., 65. (pen.) a 84. Sedliak, 77. Kindernaj (vla.), 86. Stacho, 90. Ďurta (pen.) – 50. Selecký. ŽK: 86. Stacho – 64. Selecký, 90. Sporiš. Rozhodovali: Osvald – Barboriak, Truban. Diváci: 100.

Zostava ŠK Sásová: Čavoj – R. Kollár, M. Turčan (26. Kobzák), Brašeň, R. Turčan (79. Stacho), Markovič, Tkáč, Ďurta, Savić (C), Šabo (67. Král), Sedliak. Tréner: A. Dubovický.

FK Selce – ŠK Hrochoť 3:1

Góly: 21. Koctúr, 41. M. Blaško, 53. Matonok – 58. Michálik. ŽK: 76. Klačan – 28. M. Greško, 31. Mazúch, 76. Sláva. Rozhodovali: Kúchen – Bálint, Belán. Diváci: 100.

Zostava FK Selce: Jančiar – Šimko (46. Matonok), Švantner (81. Fodor), M. Blaško, Ondrejka, Gallay, J. Mesík (75. Lasheen), O. Poljovka, Klačan, Koctúr, Penov (67. Maruniak). Tréner: R. Radoš.

Zostava ŠK Hrochoť: M. Greško – Bondarchuk, J. Uhliar, Baitar, Dorotovič, Škamla, Michálik, Kliment, Sláva (C), Zátroch, Mazúch. Tréner: J. Šimkovič.

FK Slovan Kúpele Sliač – OFK 1950 Priechod 2:2

Góly: 32. Zemko, 54. Eperješi (pen.) – 74. a 79. Štulajter. ŽK: 40. Halaj – 51. P. Reptiš, 69. Šinkovkin, 82. Štulajter, 90. Chrobák. Rozhodovali: Kováč – Singlárová, Pataki. Diváci: 100.

Zostava OFK 1950 Priechod: Vesel – P. Reptiš, Šinkovkin, R. Reptiš, Rakyta, Vozár (72. Sojak), Zehnal, F. Vajda (C), Nazhimiden (46. Chrobák), Barta (72. Trnka), Štulajter. Tréner: N. Dikácz.

Strelníky v derby rozobrali Ľubietovú

V 21. kole 7. ligy ObFZ BB sa odohralo derby dvoch susedných obcí, ktoré prinieslo až 10 gólov. Drvivú väčšinu z nich nastrieľali domáce Strelníky, ktoré vyprevadili hráčov Ľubietovej domov s debaklom 7:3. Za domácich skóroval dvakrát Vratislav Debnár. Baník tak prehral po tretíkrát v rade, zatiaľ čo Strelníky ukončili sériu bez výhry.

Malachov sa v nedeľu na pôde Poník ujal vedenia v 32. minúte zásluhou Ondreja Dolána, no domáci tesne pred prestávkou vyrovnali, keď sa presadil Andrej Piar. V 70. minúte prinavrátil Malachovu vedenie Róbert Sečkár, ale neubehlo ani desať minút a Poniky už vyhrávali 4:2. Na exportnom obrate sa gólovo podieľal Ján Styk, Ivan Varga a Viktor Kolenička.

Tajov zmazal trojgólové manko

Náš fotograf Ivan Golembiovský zavítal tentokrát do Horných Pršian, kde sa v nedeľu v rámci 21. kola 8. ligy ObFZ BB predstavilo mužstvo Tajova. Šláger dvoch celkov z horných poschodí tabuľky naplnil očakávania. Už v 5. minúte otvoril skóre kanonier hostí Filip Samson, ale Horné Pršany predviedli skvelú 5-minútovku, v ktorej do uplynutia 38. minúty dvomi zásahmi Martina Kapustu a gólom Jána Huťku otočili na 3:1.

V úvode druhého dejstva skompletizoval Kapusta hetrik a zdalo sa, že Horné Pršany vyhrajú. Domáci odpovedali aj na zásah hosťujúceho Michala Kucku z 56. minúty, keď v 67. minúte zvýšil na 5:2 Tomáš Považan. Mužstvo Tajova sa ale nevzdalo. V 73. minúte znížil na 5:3 Kristián Santa, ďalší gól si dali Horné Pršany samy a v 82. minúte vyrovnal na 5:5 najlepší strelec súťaže Filip Samson, pre ktorého to bol už päťdesiaty gól v sezóne. Horné Pršany tak v posledných štyroch kolách nevyhrali, zatiaľ čo Tajov ťahá 5-zápasovú šnúru bez prehry.

Staré Hory v nedeľu doma uštedrili kanára Dúbravici, pričom dvakrát skóroval Peter Širáň.

Riečka zareagovala na prehru z predchádzajúceho kola, keď zvíťazila v 7-gólovej prestrelke v Balážoch aj vďaka hetriku Lukáša Zachara.

0 0 0 0 0:0 0

Sumár predchádzajúceho kola nižších futbalových súťaží nájdete tu. Sumár predchádzajúceho kola III. ligy Západ nájdete tu.