Po štvrtkovom otvorení prvých stánkov a rozkrútení kolotočov, sa v piatok 364. Radvanský jarmok rozbehol naplno. Stovky remeselníkov a predajcov otvorili svoje stánky na Dolnej ulici, Námestí SNP, Lazovnej ulici a Námestí Štefana Moyzesa. Začal sa aj kultúrny program jarmoku.

Piatkový program už priniesol aj niekoľko hlavných lákadiel spomedzi kultúrnych vystúpení. Vrcholom bol večerný koncert Petra Nagya a skupiny Indigo.

Okrem tradičného trhu ľudových remesiel na už spomínaných uliciach žije jarmočnou atmosférou aj Stará tržnica, kde majú svoje miesto i regionálni producenti pod záštitou Úradu priemyselného vlastníctva SR. Možností na nákup remeselných výrobkov či tradičných slovenských špecialít je tak neúrekom.

V sobotu, už od 15.30 vystúpi na hlavnom pódiu úspešná huslistka a primáška zo známej hudobníckej rodiny Barbora Botošová s priateľmi. Od 17-tej hodiny to bude Martin Geišberg so skupinou Balkansambel. O 18.30 sa s programom k 65. výročiu založenia predstaví folklórny súbor Urpín, na ktorých potom o 20-tej nadviaže rómska muzika z Maďarska Oláh Gipsy Beats. Večer zakončí koncert prešovskej skupiny Heľenine oči.

Na pódiu pri Barbakane prebiehajú počas celého dňa divadlá pre deti striedané s prezentáciou prácou remeselníkov. O 17.30 h tam vystúpi aj skupina tanečného humoru Všetečníci.

Radvanský jarmok 2022 potrvá do nedele, 11. septembra. Stánky remeselníkov budú k dispozícii do 16-tej hodiny. Rovnako od 10-tej až do 16-tej je ešte pripravený aj kultúrny program jarmoku na oboch pódiách.

V nedeľu do večera skončí aj väčšina dopravných obmedzení s výnimkou uzávery parkovísk na Hronskom predmestí a Štefánikovom nábreží, ktoré budú pre verejnosť uzatvorené až do večera, 12. septembra.