Pandémia vzala Banskobystričanom množstvo obľúbených podujatí, ale ich pivnú hrdosť nie. Banskobystrický pivovar ďalej varí výnimočné slovenské pivo Urpiner a spolu s návratom ďalších podujatí, už 17. septembra opäť otvorí brány svojim priaznivcom aj Banskobystrický pivovar.

Už 14. ročník Dňa otvorených dverí Banskobystrického pivovaru sa uskutoční v sobotu, 17. septembra od 11.00 h. Populárne podujatie prinesie znovu možnosť nazrieť do zákulisia pivovaru a zoznámiť sa s celým procesom výroby najoceňovanejšieho slovenského piva.

Nielen osvieženie v podobe zlatistého moku – piva Urpiner, ktoré sa bude samozrejme čapovať priamo z pivovaru, ale aj pestrý sprievodný program bude čakať na všetkých, ktorí si uprostred septembra nájdu cestu do areálu na Sládkovičovej ulici.

Návštevníkom sa na pódiu predstavia hudobná skupina Gladiator, world music & ethno skupina Družina či country skupina Vodopád. Vystúpi aj Univerzitný folklórny súbor Mladosť. Na pódiu budú pripravené aj pivné súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa.

V rámci areálu sa budú prezentovať sokoliari, svoju prácu priblížia hasiči či Zbor väzenskej a justičnej stráže. Pripravená bude aj jazda na koníkoch či skákací hrad pre deti. Svoje zbierky ukážu aj zberatelia pivných suvenírov. Pripravené je tiež prekvapenie pre návštevníkov v spolupráci s blízkym športovo-zábavným Bounce Park 17.

Samozrejmosťou dňa otvorených dverí v Banskobystrickom pivovare je možnosť ochutnať pivo priamo z pivovaru a to za výnimočne priaznivé ceny – klasická 10-tka za 0,80€/0,5l, prémiová 12-tka za 1,20€/0,5l a špeciály za 1,50€/0,5l.

Tento rok si budú môcť okrem klasických pív návštevníci pochutnať aj na za studena chmelenej svetlej IPL 13-tke a novinke Cannabis 11-tke.

Fanúšikovia piva Urpiner si budú môcť zakúpiť aj rôzne pivné suveníry, ale najmä navštíviť priestory výroby tunajšieho piva. Vstup na podujatie, v areáli Banskobystrického pivovaru na Sládkovičovej 37, bude voľný.