Hokejový klub HC ’05 Banská Bystrica informoval prostredníctvom svojho webu o nepríjemnej správe, ktorá bude mať dopad na fanúšikov klubu. Vzhľadom na neľahkú ekonomickú situáciu v súvislosti s prevádzkou zrekonštruovanej haly dvíha vedenie banskobystrického klubu vstupné na domáce stretnutia.

Náročná situácia týkajúca sa zníženej podpory Mesta Banská Bystrica na prevádzkovanie zrekonštruovanej Tipsport Arény, si vybrala svoju daň. Ako sme už pred časom avizovali, klub HC ’05 Banská Bystrica na seba prevzal zodpovednosť pri spolufinancovaní prevádzky zimného štadióna, a to sumou 150-tisíc eur ročne.

Vzhľadom na túto kritickú situáciu je však klub z Banskej Bystrice nútený navýšiť ceny vstupeniek na domáce vystúpenia. To sa prejaví už v najbližšom stretnutí, ktoré je na programe v piatok 17. februára. „Barani“ privítajú na svojom ľade Prešovčanov a vstupné na tento sa po novom zaokrúhli na rovných 10 eur.

„Spoločne so snahou zachovať najvyššie športové ambície sme nútení upraviť vstupné na domáce stretnutia nášho klubu, ktoré sa od zápasu proti Prešovu (17.2.2023) zdvihne o dve eurá. Stretnutia proti súperom z najnižšej skupiny sa navyšujú zo sumy 8 eur na rovných 10 eur. Obrovskou snahou vedenia nášho klubu bolo, aby sa táto neľahká situácia nedotkla našich fanúšikov vo výraznej miere, a tak dôjde k navýšeniu cien o dve eurá. Náš hokejový klub si je v plnom rozsahu vedomý, že bez podpory fanúšikov nebude možné túto situáciu zvládnuť. Zároveň veríme, že táto kritická situácia ešte viac spojí našich priaznivcov a že nám aj naďalej zachovajú svoju priazeň a podporia nás v čo najväčšom počte na tribúnach,“ uvádza sa v stanovisku zverejnenom na webe hc05.sk.

Pre držiteľov takzvaných permanentiek sa samozrejme situácia nemení. Okrem toho aj naďalej platia zľavnené vstupenky, ktoré si držitelia zľavnených preukazov môžu uplatniť v pokladni v deň zápasu v pokladni.

Fanúšikovia trojnásobných majstrov Slovenska však môžu očakávať aj niekoľko drobných, no pozitívnych zmien. V piatkovom stretnutí proti Prešovu bude k dispozícii dlhoočakávaný nový zvuk sirény, pribudne aj nový dizajn pohárov v bufetoch s motívom 100 rokov hokeja v Banskej Bystrici a novinkou bude vynovený dizajn multimediálnej kocky. Zároveň budú pred úvodným bule ocenené aj ďalšie osobnosti banskobystrického hokeja, ktoré sa v minulosti zaslúžili o rozvoj hokeja v meste pod Urpínom.