V nedeľu 16. júla sa na futbalovom ihrisku v Priechode konal 28. ročník tradičného turnaja O pohár starostu obce Priechod. Rovnako ako minulý rok, okrem domáceho mužstva sa turnaja zúčastnili aj futbalisti Badína, Seliec a Slovenskej Ľupče.

Od 10.30 h sa postupne odohrali štyri zápasy so 40-minútovými polčasmi. Po prvých dvoch dueloch sa odohral miniturnaj prípraviek. Nechýbal ani guláš a po turnaji diskotéka.

V úvodnom zápase turnaja sa stretol šiestoligový priechod so štvrtoligovým Badínom. Rozdiel dvoch súťaží Badínčania potvrdili, keď domácemu mužstvu uštedrili kanára.

V druhom stretnutí sa piatoligová Slovenská Ľupča ujala vedenia už v prvej minúte. Šiestoligové Selce v 18. minúte odpovedali, ale ďalšie góly už mužstvá v tomto zápase nepridali.

Následne sa stretli v derby dvaja účastníci VI. ligy skupiny C. Priechod prevýšil Selce jednoznačne 6:1, vďaka čomu napokon s 3 bodmi obsadil 2. miesto.

Turnaj vyvrcholil súbojom o prvenstvo, keďže Slovenská Ľupča mohla ešte v prípade víťazstva nad Badínom pomýšľať na pohár pre víťaza. Piatoligista sa síce ujal vedenia, ale Badínčania vyrovnali na 1:1, a tak so 4 bodmi ovládli 28. ročník turnaja O pohár starostu obce Priechod. Futbalisti Badína na pomyselnom tróne vystriedali mužstvo Slovenskej Ľupče, ktoré sa z prvenstva na turnaji radovalo pred rokom.

Výsledky – O pohár starostu obce Priechod 2023 – 28. ročník – nedeľa 16.07.2023

OFK 1950 Priechod – ŠK Badín 0:6 (0:2)

Góly: 1. Rafanides, 40. a 67. Hric, 50. Žilinec, 73. Koctúr, 80. Horný.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – P. Reptiš, Šinkovkin, Zeleňanský, Soják, Z. Cimerman, Penov, Rakyta, Zehnal, Matis.
Náhradníci: Trnka, Chaban, Nazhimiden, Chrobák.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Caban, A. Urgela, Žilinec, Bíreš, Slovák, Rafanides, Hric, R. Valent, Mesiarik, Koctúr.
Náhradníci: Lešták, Horný.

OFK Slovenská Ľupča – FK Selce 1:1 (1:1)

Góly: 1. J. Chromek – 18. J. Mesík.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: L. Lakomčík – Vaňo, Ternuščák, J. Medveď, Sládeček, Vajda, Širka, P. Lakomčík, Čief, Ondrejka, J. Chromek.
Náhradníci: Foltáni, M. Bartoš, Dula, M. Studený, Riša, Mádel, Chladný.

Zostava FK Selce: Kučera – M. Blaško, Zhurauliou, Sanitra, J. Klačan, J. Mesík, Slobodník, Marček, Gallay, Zbránek, V. Túry.

FK Selce – OFK 1950 Priechod 1:5 (0:2)

Góly: 61. M. Blaško – 13. Chrobák, 35. a 70. M. Štulajter, 46. a 65. Barta.

Zostava FK Selce: Kučera – Marček, Zhurauliou, Zbránek, Gallay, J. Túry, Rusko, Slobodník, J. Klačan, M. Blaško, V. Túry.

Zostava OFK 1950 Priechod: Ambroz – Šinkovkin, R. Reptiš, P. Reptiš, Chrobák, Zehnal, Z. Cimerman, Nazhimiden, Barta, Matis, M. Štulajter.
Náhradníci: Soják, Rakyta, Zeleňanský, Chaban, Trnka.

ŠK Badín – OFK Slovenská Ľupča 1:1 (1:1)

Góly: 34. Rafanides – 15. Ternuščák.

Zostava ŠK Badín: Sršeň – Pavlík, M. Giertl, Lešták, Malík, Žilinec, Caban, R. Studený, Rafanides, Marchyk, Vavák.
Náhradníci: Mesiarik, Slovák, Koctúr, Horný, R. Valent.

Zostava OFK Slovenská Ľupča: Gašperan – Ternuščák, Riša, Mádel, P. Lakomčík, M. Bartoš, Foltáni, J. Medveď, Hamza, Ondrejka, Čief.
Náhradníci: Dula, J. Chromek, Vajda, M. Studený, Vaňo, Sládeček, Chladný.