MFK Dukla Banská Bystrica privádza na záver letného prestupového obdobia do svojho kádra ďalšieho hráča. Defenzívne rady vystuží 21-ročný Francúz Cyriaque Mayounga.

„Som veľmi šťastný, že som podpísal zmluvu tu v Banskej Bystrici. Neviem sa dočkať toho, kedy budem hrať a pomôžem tímu. Páči sa mi aj mesto. Rozhodol som sa podpísať zmluvu s MFK Dukla, pretože je tu dobrý tím, dobrí hráči a tréneri. Teším sa na to, ako budem s nimi rozprávať, trénovať a hrať. Pokiaľ ide o posledné dni a podpis zmluvy, komunikoval som s agentom a čakali sme na rozhodnutie. Teraz už je všetko v poriadku a som šťastný, že môžem hrať za Duklu,“ povedala o svojom príchode pod Urpín nová akvizícia futbalovej Dukly.

Cyriaque Mayounga si prešiel mládežníckymi kategóriami v rodnom Lyone (Olympique Lyonnais), následne aj v anglickom klube Wolverhamtpon Wanderers. Francúz, ktorý má aj občianstvo Stredoafrickej republiky, obliekal naposledy dres fortunaligovej Senice. V minulej sezóne naskočil z klub zo Záhoria do siedmich zápasov v našej najvyššej súťaži. Ďalšie štyri odohral v rámci Slovenského pohára, jeden z nich aj na ihrisku vtedy piatoligovej Sásovej.

Ľavonohý futbalista má skúsenosti na rôznych postoch v rámci defenzívnych radov. Primárne stredný obranca čo-to odohral aj na poste ľavého beka či defenzívneho stredopoliara. „Dokážem hrať jednoduchý futbal založený na prihrávkach. Som schopný aj skórovať, napríklad aj zo štandardných situácií. Teraz urobím všetko pre to, aby som pomohol tímu,“ doplnil Cyriaque Mayounga, ktorý venoval pár slov aj fanúšikom Dukly: „Neviem sa dočkať toho, kedy nastúpim na zápas na tomto veľkom štadióne pred fanúšikmi. Verím, že im spolu s tímom prinesieme radosť a zábavu.“

Cyriaque Mayounga podpísal zmluvu s MFK Dukla Banská Bystrica do najbližšieho, januárového prestupového obdobia. V jesennej časti tak má môžnosť presvedčiť trénerov aj vedenie o svojich kvalitách a vypýtať si dlhodobejšiu zmluvu. Pred podpisom kontraktu v Banskej Bystrici mal status voľného hráča.

„Sme si vedomí, že sme ešte potrebovali vstúpiť do mužstva. Poslednú možnosť na prestup sme aj využili. Vieme, že nás čaká náročná sezóna, a preto potrebujeme vytvoriť konkurenčné prostredie, mať zdvojené posty. Ešte nám v krídelných priestoroch absentovala jedna „ľavá noha“ – jeden hráč, ktorý je ľavák. Akonáhle sa nám vyskytla možnosť Cyriaque-a angažovať, tak sme sa jej chopili. Som veľmi rád, že ho tu môžem privítať a verím, že nám pomôže. Pokiaľ ide o samotný transfer, bolo to už potom veľmi rýchle. Tlačila nás aj časová topánka, stihli sme to presne v deň, kedy sa končilo prestupové okno,“ vyjadril sa k podpisu novej posily Jozef Mores, športový riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica.

Cyriaque Mayounga už s mužstvom trénuje a kormidelníkovi Michalovi Ščasnému bude k dispozícii v už najbližšom zápase, ktorý odohrajú futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v sobotu 10. septembra od 18.00 h v Poprade proti domácemu MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Okrem Mayoungu prišiel v letnom prestupovom období do MFK Dukla Matej Franko (predtým len na hosťovaní), Lukáš Gašparovič, Michal Faško, Adrián Slávik a Martin Rymarenko.