Krátko po oznámení mena nového trénera a prípravnom zápase s GKS Katowice predstavil MFK Dukla Banská Bystrica druhú letnú posilu. Po Lukášovi Gašparovičovi mieri pod Urpín, pre fanúšikov banskobystrickej Dukly, známe meno.

Naposledy sme 27-ročného stredopoliara mohli vidieť v drese banskobystrickej Dukly v sezóne 2014/2015, ktorá bola ešte pre vtedajší FK poslednou v najvyššej slovenskej súťaži. Rodák z Brezna tak prichádza do známeho prostredia.

„Na poslednú sezónu v Dukle nemám pekné spomienky, keďže sa vypadlo. Na to by som nerád nadviazal. Dá sa povedať že som domáci hráč. Prišiel som sem v šestnástich rokoch, ešte ako, s prepáčením, „zasran“. Mal som tu prvý štart, bol som vtedy desiaty najmladší hráč v histórii ligy. Za to som rád a aj touto cestou sa chcem klubu odvďačiť. V podstate poznám skoro celú kabínu. Jeden čas som tu aj trénoval, keď som sa pripravoval individuálne. S Maťom Frankom som hral ešte nedávno v Nitre,“ zaspomínal si Michal Faško, nová posila MFK Dukla Banská Bystrica.

Po pôsobení v FK Dukla Banská Bystrica hral Michal Faško postupne za Ružomberok, švajčiarsky Grasshopper Zürich, nemecký Braunschweig, českú Karvinú, Nitru a naposledy obliekal dres Slovana Liberec. V jarnej časti uplynulej sezóny českej najvyššej súťaže však toho v drese Liberca veľa neodohral, a tak by si chcel napraviť chuť v Dukle: „Chuť aj motiváciu mám, ale verím, že ma futbal začne opäť baviť, lebo ten posledný polrok bol ťažký. Verím, že pomôžem hlavne klubu, a potom samozrejme aj sebe, že budeme mať nováčikovskú chuť a budeme nepríjemný súper pre každého.“