MFK Dukla Banská Bystrica hlási ďalšiu novinku. Po oznámení príchodu druhej letnej posily a nového trénera predstavil klub spod Urpína v pondelok 4. júla meno ďalšieho hráča, ktorý posilnil fortunaligového nováčika.

Do banskobystrickej Dukly prichádza 23-ročný Adrián Slávik, ktorý nastupuje prevažne na pravej strane obrannej formácie. „Som pripravený pomôcť klubu na sto percent. Verím tomu, že aj klub pomôže naspäť mne. Dukla je nováčik v najvyššej súťaži a má veľmi dobrý tím. Už tri roky bojovali o ten postup, takže to nie je náhoda, že sa tam dostali. Dukla má veľké ambície, mám tu možnosť hrať prvú ligu, takže preto som prišiel. Sú tu samí slovenskí chalani, čo som už dlho nezažil, takže sa teším aj na skvelú partiu.“

Adrián Slávik prichádza  z AS Trenčín, kde pôsobil od svojich štrnástich. V klube spod hradu Matúša Čáka rozviazal zmluvu, aby sa mohol na rok upísať Dukle. V pondelok absolvoval prvý tréning s banskobystrickým tímom. „Bol som dlhšie zranený, takže sme sa s klubom v Trenčíne dohodli, že pre obidve strany bude lepšie, keď nájdem aj novú motiváciu. Dal som sa zo zranenia dokopy a som pripravený pomôcť Banskej Bystrici,“ priblížil 23-ročný krajný obranca, ktorý má skúsenosti aj s mládežníckym reprezentačným futbalom.

Na čo sa môžu fanúšikovia Dukly v podobe novej posily na kraji obrany či zálohy tešiť? „Som rýchlostný hráč. Budem podporovať útok ako sa len bude dať a brániť budem ešte viac,“ vyhlásil Adrián Slávik.

K  príchodu tretej letnej posily MFK Dukla sa vyjadril aj športový riaditeľ Jozef Mores: „Je to rýchly, dynamický hráč, ktorý nám môže vytvoriť vynikajúcu alternatívu v krajných priestoroch, či už sa jedná o pozíciu krajného obrancu, alebo záložníka. Sme naozaj radi, že sa nám podarilo tento prestup dotiahnuť. Týmto Adriána vítam v klube a verím tomu, že sa bude u nás dobre cítiť. Snažíme sa hľadať takúto typológiu mladých, motivovaných hráčov. Zároveň to chceme skombinovať zo skúsenosťou. Nechceme to postaviť vyslovene na mladých, ale chceme, aby mladí hráči dostávali v našom klube príležitosti. Verím, že s podporou skúsených hráčov, ktorých máme, to spolu zvládneme.“

Futbalistov banskobystrickej Dukly čaká pred štartom fortunaligovej sezóny 2022/2023 ešte jeden prípravný zápas. V sobotu 9. júla o 11.00 h sa v Žiari nad Hronom predstavia proti FK Pohronie.