HC MONACObet Banská Bystrica má na súpiske piateho legionára. Pod Urpín prichádza útočník, ktorý gólom v predĺžení spečatil zisku titulu svojho tímu v zámorskej ECHL.

Matthew Wedman bol v roku 2019 draftovaný do NHL v siedmom kole organizáciou Florida Panthers. Rodák z kanadského Edmontonu, ktorý v máji oslávil 25. narodeniny, mal pred draftom výbornú sezónu v juniorskej WHL, keď nazbieral 77 bodov v základnej časti. V NHL si ale napokon nezahral.

Po prechode medzi mužov striedal Wedman pôsobiská v ECHL a AHL. Naposledy pôsobil v klube Florida Everblades, ktorému pomohol v play-off 15 kanadskými bodmi a spomínaným posledným gólom sezóny. Baranom by nemal priniesť len produktivitu, ale aj fyzickú hru. Predurčujú ho k tomu parametre 191 centimetrov a 94 kilogramov. V sezóne 2023/2024 zbieral v ECHL takmer bod na zápas a naskočil aj do 25 duelov v AHL.

„Matt prinesie veľkosť, solídne korčuľovanie, obojsmerne dobrý hokej a víťaznú kultúru. Vie prispieť v ofenzíve, bude to jeden z našich nosných hráčov, s ktorým sa počíta do všetkých herných situácií,“ vyjadril sa pre klubový web Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej časti.

Matthew Wedman po podpise zmluvy pre web HC MONACObet Banská Bystrica povedal: „Po rozhovore s Ľubošom a Vladimírom Országhom som vedel, že Banská je pre mňa to pravé. O organizácii, meste a fanúšikoch som počul samé dobré veci. Cítiť tam chuť po víťazstvách a to je to, čo očakávam od tohto tímu v tejto sezóne.“

Aktuálna súpiska HC MONACObet Banská Bystrica

Brankár: Dominik Hrachovina, Eugen Rabčan, Matej Gajan.

Obrancovia: Boris Žabka, Vojtech Zeleňák, Boris Česánek, David Stránský, Lukáš Kozák, Christián Michalčin, Gabriel Chicoine.

Útočníci: Collin Adams, Adam Stránský, Roman Faith, Andrej Bíreš, Tomáš Matoušek, Rastislav Gašpar, Ján Petriska, David Šoltés, Alex Výhonský, Alex-Olivier Voyer, Matthew Wedman.