HC MONACObet Banská Bystrica predstavil na oficiálnej stránke klubu novú posilu. Stal sa ňou dvadsaťpäťročný pravý krídelník Alex-Olivier Voyer, ktorý v minulosti pôsobil na farmách Bostonu Bruins či  Montrealu Canadiens.

Rodák z Quebecu sa okrem skúseností z AHL, kde počas kariéry nazbieral v 78 zápasoch 18 bodov, môže pochváliť aj štartmi v ECHL či juniorskej QMJHL. V poslednej menovanej lige si v sezóne 2019/2020 dokázal na svoje konto pripísať 88 bodov v 63 zápasoch, čo ho zaradilo do druhého all-star tímu celej súťaže.

„Musím povedať, že som mal veľmi dobrý telefonický rozhovor s Ľubošom Pisárom. Jeho profesionálne vystupovanie a fakt, že je bývalym hokejistom, prináša do celej organizácie veľa úprimnosti, serióznosti a vážnosti. Zároveň som počul veľa dobrých vecí o celom klube, o meste, ale najmä o fanúšikoch. Pevne verím, že svojimi kvalitami pomôžem tímu v dosiahnutí cieľov v základnej časti a následne aj v play-off,“ vyjadril sa pre klubovú webstránku Voyer, ktorý si počas pôsobenia v Providence Bruins zahral aj so slovenským reprezentantom Róbertom Lantošim.

Hráčove kvality vyzdvihol aj generálny manažér banskobystrického hokejového klubu Ľuboš Pisár: „Alex-Olivier je nielen dobrý hokejista, ale aj víťazný typ a tímový hráč. Spoľahlivý na celom ľade, šikovný, kreatívny s pukom a dobrou strelou. Zároveň je aj všestranný, zvláda dobre pozíciu krídla aj centra.“

Aktuálna súpiska HC MONACObet Banská Bystrica

Brankár: Dominik Hrachovina, Eugen Rabčan, Matej Gajan.

Obrancovia: Boris Žabka, Vojtech Zeleňák, Boris Česánek, David Stránský, Lukáš Kozák, Christián Michalčin.

Útočníci: Collin Adams, Adam Stránský, Roman Faith, Andrej Bíreš, Tomáš Matoušek, Rastislav Gašpar, Ján Petriska, David Šoltés, Alex Výhonský, Alex-Olivier Voyer.