Do sezóny 2024/2025 bude môcť tréner Vladimír Országh počítať s novým prírastkom do obranných párov. Je ním Kanaďan Gabriel Chicoine, pre ktorého bude HC MONACObet Banská Bystrica prvým európskym pôsobiskom.

Dvadsaťsedemročný ofenzívny obranca odohral svoju doterajšiu kariéru v kanadsko-amerických súťažiach. Podarilo sa mu nahliadnuť aj do najvyššej univerzitnej súťaže NCAA, kde v sezóne 2021/2022 získal 19 bodov v 37 zápasoch. Jeho posledným pôsobiskom bol klub Maine Mariners z ECHL, kde si zahral aj s už predstavenou posilou Alexom-Olivierom Voyerom.

Chicoine odohral počas minulosezónnej základnej časti 66 zápasov so ziskom 61 bodov, čo mu zabezpečilo priemer takmer bodu na zápas. Podobné štatistiky mal pred príchodom pod Urpín aj ďalší, fanúšikom dobre známy ofenzívny obranca Matthew Maione, ktorý taktiež prichádzal zo zámorskej ECHL. V sezóne 2015/2016 nazbieral v základnej časti 54 bodov v 70 zápasoch. Viac vynikal Maione v zápasoch play-off, kde v 26 zápasoch zaznamenal 23 bodov.

Účastník minuloročného zápasu hviezd ECHL Chicoine sa podľa vlastných slov na pôsobenie v Banskej Bystrici teší: „Organizácia na mňa pôsobí profesionálnym dojmom. Počas leta som mal niekoľko rozhovorov s Ľubošom Pisárom a páčilo sa mi, čo som počul o klube a o meste. Z toho, čo som pochopil a počul, slovenská extraliga má svoje kvality, čo z nej robí zaujímavú výzvu a teším sa na súperenie v nej. Rád by som s tímom vyhral titul. Teším sa na fanúšikov a na to, že strávim najbližší rok na Slovensku.“

K novej akvizícii sa pre klubový web vyjadril aj hlavný tréner Vladimír Országh: „Gabriel je konštruktívny, pohyblivý obranca, s dobrou prihrávkou a podporou útoku. Pre nás by mal byť hlavne dôležitý v presilových hrách.“

Aktuálna súpiska HC MONACObet Banská Bystrica

Brankár: Dominik Hrachovina, Eugen Rabčan, Matej Gajan.

Obrancovia: Boris Žabka, Vojtech Zeleňák, Boris Česánek, David Stránský, Lukáš Kozák, Christián Michalčin, Gabriel Chicoine.

Útočníci: Collin Adams, Adam Stránský, Roman Faith, Andrej Bíreš, Tomáš Matoušek, Rastislav Gašpar, Ján Petriska, David Šoltés, Alex Výhonský, Alex-Olivier Voyer.