HC MONACObet Banská Bystrica oznámil vo štvrtok 13. júna príchod dvojnásobného majstra fínskej ligy do bránkoviska baranov.

Dominik Hrachovina má vo veku 29 rokov bohaté skúsenosti z českej aj fínskej najvyššej súťaže. Rodák z Brna si zachytal aj v KHL a vo Švajčiarsku. V krajine tisícich jazier sa tešil zo zisku dvoch majstrovských titulov v drese klubu Tappara Tampere v rokoch 2016 a 2017. „Rozhodol som sa prijať ponuku aj vďaka jednaniu pána Pisára a pána Országha, ich vízii a vízii klubu napredovať a spraviť v Banskej Bystrici opäť úspech. Budem sa snažiť na sebe pracovať deň čo deň, čo verím, že pomôže tímu ku kvalitným výsledkom. Bude to pre mňa nová skúsenosť, na ktorú sa teším,“ povedal pre klubový web po podpise zmluvy 181 centimetrov vysoký brankár.

Hrachovina v uplynulých troch ročníkoch hájil bránu českého extraligistu HC Motor České Budějovice. Jeho výkony tak mohol zblízka sledovať aj staronový hlavný tréner baranov Vladimír Országh: „Veľmi sa tešíme, že sa nám podaril tento podpis, Dominik bol pre nás priorita číslo jedna a som rád za celú organizáciu aj za manažment, že to dotiahli do dobrého konca. Dominik je jeden z top českých brankárov v extralige a má za sebou výborné sezóny vo Fínsku, kde sa podieľal na majstrovskom titule. Zhodou okolností ostal bez angažmánu, a to bola šanca pre nás, ktorú sme využili. Som rád, že bude súčasťou nášho tímu, máme od neho veľké očakávania a tešíme sa na spoluprácu.“

K príchodu Hrachovinu pod Urpín sa pre klubový web vyjadril aj generálny manažér športovej časti HC MONACObet Banská Bystrica Ľuboš Pisár: „Som rád, že sa nám podarilo dohodnúť s kvalitným brankárom so skúsenosťami v ideálnom veku ako je Dominik Hrachovina. S jeho príchodom ideme do dlhej sezóny s dvojicou kvalitných brankárov. Ako povedal Vlado Országh, Dominik bol pre nás prioritou dlhšiu dobu. A osobne som rád, že úspešnému dotiahnutiu zmluvy s ním sme prispeli všetci v organizácii.“

Aktuálna súpiska HC MONACObet Banská Bystrica

Brankár: Dominik Hrachovina, Eugen Rabčan.

Obrancovia: Boris Žabka, Vojtech Zeleňák, Boris Česánek, David Stránský, Lukáš Kozák, Christián Michalčin.

Útočníci: Collin Adams, Adam Stránský, Roman Faith, Andrej Bíreš, Tomáš Matoušek, Rastislav Gašpar, Ján Petriska, David Šoltés, Alex Výhonský.