Dres s baranom na hrudi bude v sezóne 2024/2025 obliekať 26-ročný americký útočník Collin Adams. Ide o prvého legionára na súpiske banskobystrického tímu pre nadchádzajúci ročník.

HC MONACObet Banská Bystrica bude jeho prvým pôsobiskom v Európe. V uplynulých troch ročníkoch hrával striedavo v AHL a ECHL. V minulej sezóne ECHL nazbieral v drese Kalamazoo Wings 45 kanadských bodov (22+23) v 68 zápasoch základnej časti a play-off. V roku 2016 bol draftovaný do NHL zo 170. miesta organizáciou New York Islanders, ale najlepšiu ligu sveta si nikdy nezahral.

K príchodu 175 centimetrov vysokého univerzála, ktorý vie zahrať na krídle aj ako center, sa vyjadril pre klubový web Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej časti: „Nepatrí k najvyšším hráčom, ale vynahrádza to kvalitou. Je to veľmi dobrý korčuliar, ktorý vie dávať góly, ale aj prihrávať. Vieme ho využiť na rôznych pozíciách, ide o univerzála s dobrými návykmi. Prezentuje sa dobrými ofenzívnymi inštinktmi, ale zároveň je solídny aj v defenzívnej činnosti.”

Collin Adams po podpise zmluvy prezradil: „Počul som skvelé veci o lige, ale aj o samotnom meste. Zatiaľ nemám nejaké veľké očakávania, skôr sa teším z toho, že sa pripojím k tak dobrej organizácii. Zároveň dúfam, že pomôžem tímu dosiahnuť nejaký úspech.“

Aktuálna súpiska HC MONACObet Banská Bystrica

Brankár: Eugen Rabčan.

Obrancovia: Boris Žabka, Vojtech Zeleňák, Boris Česánek, David Stránský, Lukáš Kozák.

Útočníci: Collin Adams, Adam Stránský, Roman Faith, Andrej Bíreš, Tomáš Matoušek, Rastislav Gašpar, Ján Petriska, David Šoltés, Alex Výhonský.