Po strane Smer-SD a strane Milana Urbániho SMS zvážila nomináciu vlastného kandidáta na post primátora mesta ďalšia politická strana.

Karol Konarik, Jan NoskoPri Slovenskej národnej strane sa očakávala nominácia Karola Konárika mladšieho, ten však svoju kandidatúru zvážil. „Vážim si a osobne oceňujem postoj Karola Konárika ml., ktorý zvážil svoju možnú kandidatúru na post primátora mesta a rozhodol sa osobne podporiť pána Noska,“ uviedol Radovan Baláž, okresný predseda SNS. „Pán Nosko má potenciál pomôcť Banskej Bystrici a jej obyvateľom, keďže skutočne dokázal počas svojej doterajšej praxe, že vie, ako na to,“ dodal samotný Karol Konárik mladší. Ten je od minulého roka poslancom BBSK za Banskú Bystricu, keď vo voľbách získal vyše 5-tisíc hlasov. V novembri kandidoval aj za predsedu kraja, pričom v prvom kole tejto voľby získal zhruba rovnaký počet hlasov a umiestnil sa tak na štvrtom mieste. V máji sa neúspešne uchádzal aj o kreslo v Európskom parlamente.

Nezávislý kandidát Ján Nosko, za ktorým už stojí aj strana Smer-SD, očakáva, že na jeho stranu sa pridajú aj ďalšie politické subjekty. „Okruh mojich podporovateľov stále nie je uzavretý, pretože chcem skutočne spájať,“ uviedol Nosko. Otázkou je, či sa mu podarí na svoju stranu dostať i stredo-pravé strany, kde sa o podporu uchádza Peter Lačný z KDH. Okrem nich o najvyšší post zabojujú nezávislí kandidáti – súčasný primátor Peter Gogola a advokát Peter Múkera. Svojich kandidátov zrejme postavia aj strana Sieť a SĽS. O primátorské kreslo sa podľa kuloárnych informácií budú uchádzať aj ďalší poslaneckí kandidáti, ktorí sa záujmom o najvyšší post budú snažiť získať väčší mediálny priestor. Komunálne voľby sa uskutočnia 15. novembra.