Quantcast

Potvrdené. Banskobystrická Dukla prichádza o svoju ikonu. Hráč, ktorý za posledné roky v jej farbách odviedol snáď najviac práce a tešil sa za to veľkej popularite fanúšikov, po jedenástich rokoch zmení dres. Ako sme vás už dávnejšie informovali…, jeho ďalšie futbalové kroky povedú vyššie na sever, k tretiemu celku uplynulej sezóny – MŠK Žilina. Pečovský sa žlto-zeleným upísal na tri roky.

Fanúšikovia Dukly vnímajú tento Pečovského krok rozpačito. Na jednej strane mu prajú ďalší kariérny rast, na strane druhej len ťažko nesú fakt, že ich obľúbená dvanástka oblečie dres hlavného rivala červeno-bielych – tímu žilinských šošonov.

Pripomeňme, že Pečovský začínal pri prvom tíme Dukly v roku 2001, a bol tak pri všetkých úspechoch, ale na druhej strane aj menej výrazných sezónach novodobej – nearmádnej histórie FK Dukla. Krajný a neskôr stredový defenzívny záložník vynikal už v dorasteneckých kategóriách a má bronzovú medailu z Európskeho šampionátu hráčov do 19 rokov z roku 2002 z Nórska. Skromný rodák z Čierneho Balogu sa však podľa vlastných slov nelúči s Banskou Bystricou navždy: “Bystrica bude pre mňa navždy srdcovou záležitosťou a určite sa sem budem chcieť vrátiť. Či už na konci kariéry, alebo skôr, to uvidíme, ale určite sa do Dukly vrátim,” povedal Pečovský pre fkdukla.sk.

Dukle sa v rámci obchodu so Žilinou podarilo získať zaujímavé meno, ktoré stále sľubuje aj zlepšenie do budúcna. Dvadsaťtri ročný vysoký stopér Juraj Chupáč má za sebou aj niekoľko štartov v Hapalovom výbere, ale posledné roky trávil najmä na hosťovaniach – v Dubnici a českom druholigovom Baníku Sokolov. Bol členom výberu Slovenska do 21 rokov. Pred Chupáčom bude stáť jednoznačný cieľ, nahradiť Jozefa Adámika, ktorý stredu obrannej formácie Dukly citeľne chýba.

Prečítajte si aj: Viktor Pečovský: Som rád, že ma živí to, čo ma baví