Ikona banskobystrickej Dukly s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpi v budúcej sezóne za MŠK Žilina.

Ilustračné foto: Branislav Račko

Stredopoliar Viktor Pečovský odchádza z Dukly a otázkou už iba zostáva, kde nakoniec zakotví. Podľa informácií BBonline.sk priamo z hráčskej kabíny je v hre bratislavský Slovan a MŠK Žilina. Na 90% však dlhoročný hráč Dukly odíde do tímu najväčšieho rivala červeno-bielych. Záujem potvrdil aj samotný hráč. „Je to pravda, bol som už aj kontaktovaný. Som rád, že taká ponuka prišla, uvidíme, čo z toho bude. Veľa napovie, či sa dohodnú kluby. Ja teraz len čakám, ako to dopadne,“ povedal v pondelok pre denník SME Viktor Pečovský.

Menej pravdepodobný je už odchod Martina Jakubka. Ten podpísal s červeno-bielymi zmluvu na dva roky a dávnejšie sa vyjadril, že okrem Dukly si nevie predstaviť pôsobenie v inom domácom klube. „Prišiel som si hlavne robiť svoju robotu. Teda, hrať futbal a užívať si ho. Povedal by som, že keď už futbalista nie je pod tlakom, že musí za každú cenu toto, alebo tamto, tak je to všetko o inom. Viac menej, prišiel som si zahrať futbal,“ povedal „Kubo“ v aprílovom rozhovore pre BBonline.sk. Jakubkovci navyše čakajú prírastok do rodiny.

Dukla farma Žiliny?

Fanúšikovia spod Urpína budú musieť prípadným prestupom Viktora Pečovského do žilinského MŠK prehltnúť ďalšiu pilulku horkosti. Rivalita s tímom spod Dubňa vychádza nielen z geografickej blízkosti miest, či ich historického postavenia. Žilina v sezóne 2003/2004 pripravila Duklu o majstrovský titul, keď pri rovnakom počte bodov rozhodovali vzájomné zápasy. Nehovoriac o vyhrotených vzťahoch medzi tábormi fanúšikov.

Už v minulosti sa na trase Banská Bystrica – Žilina zrealizovali prestupy, nad ktorými priaznivci Dukly krútili hlavou. Najprv pred sezónou 2004/2005 si kluby vymenili útočníkov. Do Žiliny putoval Ivan Bartoš a finančná kompenzácia, do Dukly prišiel Martin Fabuš. Kým Fabuš sa strelecky v Dukle trápil a vsietil iba päť gólov, Bartoš si pripísal na svoje konto 18 zásahov a stal sa druhým najlepším strelcom súťaže. V roku 2007 zase prestupoval z Banskej Bystrice do Žiliny vtedy 26-ročný Ivan Lietava. Posledným prestupom na rovnakej trase bol odchod najlepšieho strelca Dukly Róberta Picha v januári tohto roku.