Najmenší Banskobystričania sa už v týchto dňoch môžu tešiť z nového detského ihriska, ktoré pribudlo na sídlisku Rudlová – Sásová vo vnútrobloku Gerlachovská – Ďumbierska.

DSC_0486Jeho oficiálne otvorenie sprevádzala dobrá nálada a tanečný program, o ktorý sa postarali škôlkari z Materskej školy Sásovská cesta. Na herné prvky z kvalitného agátového dreva vynaložila samospráva takmer 20 tis. eur.

Detské ihrisko Spiderman tvoria dve časti. V oplotenom priestore, ktorý je určený pre menšie deti, sa nachádzajú štyri hojdačky, lavičky a pieskovisko s krtkom. Vedľa neho je umiestnený drevený domček so šmýkačkou Spiderman, reťazová hojdačka i skákacia škôlka.

„Kandidujeme na titul Európske mesto športu 2017, preto je toto ihrisko pre vás taká malá telocvičňa, kde môžete rozvíjať pohybové aktivity. Verím, že vás ihrisko poteší, budete ho navštevovať a aj vaši rodičia si na tomto mieste pri vás oddýchnu,“ prihovoril sa škôlkarom a prítomným rodičom primátor mesta Ján Nosko.

Samospráva pravidelne kontroluje technický stav detských ihrísk. Herné prvky, ktoré nespĺňajú bezpečnostné normy sú odstránené a postupne nahrádzané novými, modernými, no najmä kvalitnejšími. Už v júni pribudne na sídlisku Fončorda ihrisko Žihadielko, ktoré vyhrali Banskobystričania v súťaži spoločnosti Lidl. Počas súťaže vytypovalo mesto dve lokality, ktoré spĺňali súťažné podmienky. Nové herné prvky plánuje samospráva doplniť aj na Tulskej, Golianovej, Nešporovej, Radvanskej, Internátnej i Poľnej ulici. Detské ihrisko pre lokalitu Fončordy sľubuje obyvateľom tohto sídliska aj banskobystrický provider BBXnet, ak mu miestni pomôžu s povoleniami pripojení ich bytových domov.