Najbližšie tri dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť, pričom počítať treba aj s úhrnom zrážok. Denné teploty vzduchu sa budú pohybovať výrazne nad nulou.

Slovenský hydrometeorologický ústav varuje pred silným vetrom. Od piatkového rána bude do polnoci platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne v banskobystrickom okrese miestami v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s. Od polnoci do sobotného popoludnia (16.00 h) zas bude v okrese platiť výstraha 2. stupňa pred vetrom na horách, ktorý dosiahne ojedinele nad pásmom lesa nárazovú rýchlosť 38 až 44 m/s.

Piatok (18. 2.) prinesie spočiatku minimálnu, v druhej polovici dňa už veľkú oblačnosť. V podvečerných až nočných hodinách môžeme očakávať aj dážď. Severozápadný vietor dosiahne ráno v nárazoch rýchlosť 8 až 10 m/s. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na +6 až +8, v noci klesnú na +4 až +2 stupne Celzia.

Sobota (19. 2.) bude zrána zamračená, no počas dňa už bude oblačnosť malá. Pršať má len v skorých ranných hodinách. Počas dňa nás potrápi západný až severozápadný vietor, ktorý dosiahne nárazovú rýchlosť 10 až 12 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných +6 až +8 do nočných -2 až -4 °C.

Nedeľa (20. 2.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy. Počítať treba aj s dažďom či dažďom so snehom, a to najmä v druhej polovici dňa. Južný až juhozápadný vietor zafúka počas dňa v nárazoch rýchlosťou okolo 10 m/s. Teploty vzduchu z denných +5 až +7 °C klesnú v noci k nule.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.