Úvod apríla bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne úplne zamračená obloha, pričom počítať treba s dažďom či dokonca snežením. Teploty vzduchu v meste pod Urpínom budú postupne počas víkendu klesať.

Piatok (1. 4.) bude aj naďalej úplne zamračený. Pršať bude do popoludňajších hodín. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu z denných 8 až 10 v noci klesnú na +3 až +1 stupeň Celzia.

Sobota (2. 4.) prinesie pretrvávajúcu veľkú oblačnosť. Počas dňa treba počítať s dažďovými, večer už aj so snehovými prehánkami. Ani počas tohto víkendového dňa nás v meste pod Urpínom silnejší nárazový vietor nepotrápi. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od denných 5 až 7 do nočných +1 až -1 °C.

Nedeľa (3. 4.) bude v prvej polovici dňa zamračená, no obloha sa postupne k večeru vyjasní. Podľa meteorologických modulov môžeme v skorých ranných hodinách očakávať v Banskej Bystrici snehové prehánky. Severný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou 8 až 10 m/s. Opäť bude chladnejšie, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať v rozmedzí denných +3 až +5 a nočných -3 až -5 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.