Nasledujúce dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať premenlivá oblačnosť, ktorá sa zmenší už neskôr počas piatka. Treba však rátať aj s dažďom. Zatiaľ čo v piatok si užijeme ešte príjemných 17 stupňov Celzia, počas soboty a nedele sa budú maximálne teploty vzduchu pohybovať len okolo úrovne 10 °C.

Piatok (15. 4.) bude aj naďalej zamračený, no k večeru sa má obloha nad mestom pod Urpínom vyjasniť. Až do popoludňajších hodín treba počítať aj s úhrnom dažďových zrážok. Severný vietor zafúka popoludní v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s. Teploty vzduchu sa cez deň vyšplhajú na 15 až 17 stupňov Celzia.

Sobota (16. 4.) prinesie mierne ochladenie, keď sa z ranných 6 až 4 cez deň oteplí len na 9 až 11 °C. Potrápi nás silnejší severný vietor, ktorý má počas celého dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou 10 až 14 m/s. V prvej polovici dňa bude polooblačno až zamračené, pričom ráno môžeme očakávať aj dážď. Obloha sa má od poludnia vyjasniť.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na sobotu pre banskobystrický okres výstrahu 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorá bude predbežne platiť od poludnia do polnoci. V okrese sa na hrebeňoch hôr ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť okolo 30 m/s.

Nedeľa (17. 4.) sa má niesť v duchu ráno a večer minimálnej, okolo poludnia mierne zväčšenej oblačnosti. Podľa meteorologických modulov počas tohto dňa pršať nebude. Opäť má fúkať severný vietor, ktorý dosiahne nárazovú rýchlosť 8 až 11 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných +3 až +1 do denných 9 až 11 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.