Ani počas sviatkov Veľkej noci sa nenecháva Banská Bystrica a jej okolie zahanbiť, v ponuke je totiž množstvo kultúrnych a športových podujatí. Bohatý program si pripravili v Záhrade a v miestnych divadlách, v akcii sa predstavia aj futbalisti Dukly a basketbalistky bojujúce o bronz.

Piatok 15. apríl

Do slova zaľúbení

Záhrada CNK, Banská Bystrica – 18:00 h

Literárny sit-down – formát, pri ktorom účinkujúci rozpráva o knihách, do ktorých je zaľúbený a číta z nich. Zväčša tieto knihy spájajú téma, autor, žáner, forma alebo čokoľvek. Môže to byť napríklad jedna kniha a z nej viac prečítaných strán alebo aj desať kníh a z každej z nich prečítaná len jedna veta. Záleží na konkrétnom človeku, ako to vymyslí. Najdôležitejšie je, aby bol pre tieto slová nadchnutý, aby bol do slova zaľúbený. Hosťami sú ľudia známi aj neznámi, slávni aj neslávni, smutní aj veselí, ale všetci sú do slova zaľúbení.

Easter Bloody Weekend

Wake Up, Zvolen – 19:00 h

Poriadne tvrdá muzika bude znieť na Veľký piatok zvolenským Wake Up klubom. V piatok 15. apríla si tam zahrajú v rámci „Easter Bloody Weekend“ až štyri kapely – Hematit z Banskej Bystrice (heavy metal), Abstract z Banskej Bystrice (instrumental metal), Angerseed z Maďarska (death metal) a Motorscream z Veľkého Krtíša (Motorhead revival). Vstupné 10 eur.

Tankuojis v eMku

Piváreň eMko, Banská Bystrica – 19:00 h

Počas 15. apríla máte jedinečnú možnosť vypočuť si litovské tradičné piesne od kapely Tankuojis. Ide o ľudové piesne z medzivojnového a vojnového obdobia, kedy Litva bojovala proti sovietskej okupácii a národnému útlaku. Lesní bratia (ako sa nazývala táto organizácia) boli odbojom proti komunizmu naprieč celým Pobaltím a v histórii týchto štátov má silnú tradíciu. Tankuojis robia skutočne vynikajúcu show a môžete sa tešiť na typické viachlasné spevy, ale aj akordeón či perkusie. K téme litovských lesných bratov a protikomunistickému odboju bude mať krátku prednášku historik a etnológ Stanislav Gubančok.

Sobota 16. apríl

Zelené pivo v Klopačke

Penzión Klopačka, Špania dolina

V druhom februárovom týždni uvarili sládkovia v pivovare Starobrno obľúbený špeciál – Zelené pivo. Tento rok ho pripravovali už sedemnásty krát. Od začiatku svojej existencie sa pivo varí podľa rovnakej receptúry z kvalitnej vody, špeciálneho sladu a akostného žateckého chmeľu. Spolu s chmeľom sa do piva pridáva bylinný výluh. Zelená farba je výsledkom kombinácie niekoľkých faktorov – technológie, surovín, výluhu a likéru. Penzión Klopačka ho bude čapovať aj počas víkendu a srdečne vás pozývajú vychutnať si ho.

MFK Dukla Banská Bystrica – FK Dubnica nad Váhom

Štadión SNP Štiavničky, Banská Bystrica – 16:30 h

Príďte podporiť banskobystrických futbalistov, ktorí v sobotu 16. apríla o 16.30 h privítajú v stretnutí 25. kola II. futbalovej ligy na vynovených Štiavničkách aktuálne jedenásty celok tabuľky druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Cena vstupeniek pre dospelých na krytú tribúnu je 6 €, na nekrytú tribúnu 5 €. K dispozícii budú aj zľavnené lístky pre ženy, deti do 15 rokov a dôchodcov, a to v sume 4 € na krytú tribúnu a 3 € na nekrytú tribúnu.

Ako išlo vajce do sveta

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17:00 h

V Divadle pod balkónom bude pre deti od troch rokov hravý a vtipný príbeh o múdrosti, šikovnosti a kamarátstve. Všetko už v sobotu 16. apríla od 17. hodiny. Rezervácie cez SMS na tel. č. 0908 037 762.

Got Blue Balls + Chudáci

Záhrada CNK, Banská Bystrica – 19:00 h

Veľkonočný hudobný špeciál v Záhrade sa zameria na domácu alternatívnu scénu. Got Blue Balls hráva v Záhrade pravidelne, okrem toho má za sebou desiatky vystúpení v popredných slovenských i zahraničných kluboch. Predstavili sa aj na veľkých európskych festivaloch a absolvovali turné vo Francúzsku, či Veľkej Británii. Naivne punková zostava Chudáci sa na hudobnej scéne objavuje sporadicky už 10 rokov. V Záhrade odohrá koncert vo výnimočnej zostave a netradičný bude aj takzvaný sviatočný, cenzúrovaný playlist bez kontroverzných tém a expresívnych výrazov.

Pumy v sérii o bronz

Športová hala Dukla, Banská Bystrica – 19:00 h

Druhý zápas série o 3. miesto v basketbalovej Niké Extralige žien medzi BK ŠKP 08 Banská Bystrica a Young Angels Košice. Príďte podporiť bystrické pumy v boji za vynútením si rozhodujúceho tretieho zápasu série o bronz. Bystrické basketbalistky privítajú Young Angels Košice v sobotu 16. apríla o 19.00 h a vstup do Športovej haly Dukla na Štiavničkách bude zdarma. V prvom súboji pumy na palubovke súpera na Košičanky nestačili. Doma tak budú chcieť vyrovnať stav série na 1:1.

Videooldies Ruda Tučeka

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21:00 h

Počas apríla sa po dlhej prestávke opäť otvoril najväčší a najmodernejší klub na Slovensku MINISTRY of FUN. Spolu s jeho otvorením sa vracajú aj ikonické party, ktoré k tomuto klubu neodmysliteľne patria. A ako by to bolo, keby zakladateľ klubu Rudo Tuček zabudol na svojich fanúšikov. Nič také sa nestalo, naopak. Už teraz pripravuje jeho VIDEO OLDIES PARTY RUDA TUČEKA, ktorá prebehne v sobotu 16. apríla.

Nedeľa 17. apríl

Veľká noc na Táľoch

Ski Tále – 11:00 h

Zažite nezabudnuteľnú Veľkú noc na Táľoch. Tešiť sa môžete na pestrý program a sprievodné aktivity, počas ktorých vás bude sprevádzať moderátor Marek Poliak a DJ Kero. Počas hlavného programu vystúpia FS Marína, FS Šťastné detstvo, Veselí chlapci z Horehronia a Heligonkári z Čierneho Balogu. Sprievodný program ponúkne zábavu pre najmenších, dospelí si prídu na svoje na remeselných trhoch a tombole. Viac informácií nájdete na webe rezortu.

Hľadanie veľkonočných vajíčok v Masarykovom dvore

Masarykov dvor, Vígľaš-Pstruša – 11:00 h

Masarykov dvor pozýva všetky deti a ich rodičov na Veľkonočnú nedeľu do svojho areálu pomôcť Zajkovi Jajkovi pohľadať všetky postrácané a zatúlané veľkonočné vajíčka. Od 11:00 do 12:00 h bude spolu so Zajkom Jajkom možnosť hľadať čokoládové vajíčka po celom areáli Masarykovho dvora a následne čaká návštevníkov spolu so Šaškou Baškou a jej kamarátmi poriadna zábava. Stačí si so sebou priniesť košíček a dobrú náladu. Vstupné 2 eurá / dieťa.

Rozprávky o psíčkovi a mačičke

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16:00 h

Rozprávky o psíčkovi a mačičke od čias svojho vzniku inšpirovali generácie divadelných a filmových tvorcov. Je v nich ukryté stále aktuálne podobenstvo o dvoch rozdielnych stvoreniach, ktoré spolu žijú a snažia sa pochopiť jeden druhého.

Don Kychot a Kam sme sa to dostali?

KD Medzibrod – 18:00 h

Potulné dividlo J+T z Medzibrodu v spolupráci s divadlom Odtiaľ-Potiaľ z Veľkého Krtíša vás pozývajú 17. apríla o 18. hodine do „kulturáku“ v Medzibrode. V super špeciálnej ponuke – v spojení týchto dvoch divadelných telies – dostanete za cenu jedného hneď dve predstavenia.

Veľkonočný koncert Ludo Kuruc Band

Kúpele Sliač – 19:00 h

Kúpele Sliač Vás srdečne pozývajú na Veľkonočný koncert kapely Ludo Kuruc Band, ktorá hrá najznámejšie hity od Karola Duchoňa. Predpredaj vstupeniek prebieha na recepcii KH Palace. Kapacita podujatia je obmedzená. Viac informácií nájdete tu.