Posledný augustový víkend bude v Banskej Bystrici sprevádzať veľká oblačnosť, z ktorej bude počas týchto troch dní prameniť aj občasný dážď. Naďalej bude chladno, pričom maximálne denné teploty vzduchu sa budú pohybovať pod hranicou 20 °C.

Piatok (27. 8.) sa bude aj naďalej niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy, ktorá sa vyjasní až vo večerných hodinách. Od 10-tej do 14-tej hodiny treba počítať aj s miernym dažďom. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných 15 až 17 do nočných 8 až 6 stupňov Celzia.

Sobota (28. 8.) prinesie v ranných hodinách minimálnu, neskôr už veľkú oblačnosť, z ktorej by ale úhrn zrážok podľa meteorologických modulov počas tohto dňa predbežne prameniť nemal. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu z najvyšších denných 17 až 19 v noci klesne ku 12 až 10 °C.

Nedeľa (29. 8.) bude patriť oslavám 77. výročia SNP, ktoré bude v meste pod Urpínom sprevádzať zamračená obloha. Dážď môžeme očakávať najmä v ranných hodinách a pršať môže ojedinele aj počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí denných 15 až 17 a nočných 11 až 9 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.