Napriek opatreniam v súvislosti s prevenciou voči šíreniu ochorenia COVID-19 sa počas uplynulého víkendu odohralo bez divákov ďalšie kolo nižších futbalových súťaží. Prinášame Vám kompletný sumár s fotogalériou z derby stretnutia Rakytovce – Zvolen.

Dukla s cennou výhrou na východe, Podbrezová prehrala

Futbalistov banskobystrickej Dukly čakal v sobotu dôležitý súboj v rámci 11. kola II. ligy, v ktorom líder vycestoval do Košíc. Po herne vyrovnanom zápase sa napokon radovali hostia, ktorí vyhrali na pôde štvrtého tímu tabuľky v pomere 1:2. Za Duklu sa už v 5. minúte presadil Laksík a v 65. minúte zvyšoval na 0:2 Starší, pričom oba góly padli po krídelných akciách z ľavej strany. Z Košice znižoval v 70. minúte z penalty Pavúk.

Železiari prehrali druhýkrát v rade, keď tentokrát nestačili na Púchov na jeho ihrisku. O víťazstve domácich nad Podbrezovou rozhodol v 80. minúte jediným gólom stretnutia Jakub Michlík.

V derby uspel favorit

V 10. kole III. ligy bolo na programe stredoslovenské derby, v ktorom sa stretli mužstvá Rakytoviec a Zvolena. Domáci išli do vedenia v 22. minúte po skvelom prieniku Vaváka, ktorý sa dostal do vnútra pokutového územia a krížnou strelou od žrdi otvoril skóre. V 37. minúte poslal Marchuk z ľavej strany ideálnu prihrávku do šestnástky, kde zakončoval presne Greško a Rakytovce viedli 2:0.

Krátko po prestávke hlavičkoval presne po dlhej lopte zo štandardky Gaško, v 64. minúte premenil penaltu Konder a za stavu 4:0 bolo rozhodnuté. Gól napokon strelili aj hráči Zvolena, keď sa v 68. minúte z dorážky presadil Muema. Kováčová si napravila chuť po prehre z posledného kola, keď si doma udržala čisté konto a po góloch Šantu, Hrica a Macuľu zdolala Žarnovicu 3:0.

Podkonice vyhrali v Tisovci, zápasy Badína a Šalkovej odložené

Podkonice chceli dať zabudnúť na prehru v Šalkovej v nedeľu dopoludnia na pôde Tisovca, ktorý je v tabuľke IV. ligy predposledný. Hostia išli do vedenia v 39. minúte po presnom zásahu Martina Sedliaka, na ktorý domáci odpovedali tesne pred prestávkou, keď sa o gól do šatne postaral Jozef Slovák. V 68. minúte prinavrátil Podkoniciam vedenie svojím druhým gólom v zápase Sedliak a do streleckej listiny sa zapísal aj Peter Gajan, ktorý v 88. minúte poistil výhru hostí.

Medzibrod utrpel na domácom ihrisku zdrvujúcu porážku, keď hráči Príbeliec do jeho siete nastrieľali až 8 gólov, pričom hetrik zaznamenal Mário Kurák. Partizán Čierny Balog získal cenný bod za remízu 2:2 v Tornali, ktorá sa v tabuľke nachádza na druhej priečke. Zápas Badína so Slovenskými Ďarmotami sa odložil pre zlý terén, súboj Hriňovej so Šalkovou zas pre koronavírus.

Sásová má formu, súboj medzi Priechodom a Jakubom priniesol 8 gólov

Futbalisti Sásovej bodovali už v piatich po sebe idúcich zápasoch a tentokrát si bez problémov poradili s Krupinou. Skóre otváral už v 9. minúte Saša Savić, ktorý doklepol loptu do siete z priestoru zadnej žrde po centri z pravej strany. Hosťom sa ale dvomi gólmi Seleckého podarilo otočiť na 1:2, no čo sa týka gólov, bolo to z ich strany všetko. Ešte do prestávky sa Sásová vrátila do vedenia po dvoch góloch Dubovického. Útočník domácich sa v oboch prípadoch dobre zorientoval v šestnástke súpera a presne zakončil.

V druhom dejstve už Sásovčania svojmu súperovi gólovo odskočili a po góloch Markoviča, Ďurtu a Gibalu, ktorý premenil penaltu, vyhrali vysoko 6:2. Selce prehrali po druhýkrát v rade, keď tentokrát nestačili na Bacúch a spadli v tabuľke z prvého na tretie miesto, práve pred svojho súpera. Jakub vyhrával v Priechode po góloch Kútika, Čiefa a Pánika už 0:3 a zdalo sa, že o víťazovi je rozhodnuté. Domáci však v priebehu ôsmich minút znížili na 2:3. Hostia zareagovali dobre, keď strelil svoj druhý gól Kútik, no body sa napokon delili, keďže v závere zápasu vyrovnal na konečných 4:4 Miroslav Chaban, ktorý strelil v zápase hetrik.

Slovenská Ľupča stratila prvé body

O veľké prekvapenie sa postaralo mužstvo Hronca, ktoré ako prvé v tejto sezóne I. triedy obralo o body doposiaľ stopercentnú Slovenskú Ľupču. Domáci strelili oba góly zo štandardných situácií, keď najprv jednu z nich premenil na gól už v 5. minúte Jozef Kováčik a o 10 minút neskôr nachytal na hruškách brankára hostí kapitán a brankár domácich Peter Uriaš, ktorý sa trafil presne z polovice ihriska.

Ľupča zareagovala v závere prvého dejstva, keď premenil penaltu Tomáš Klinec. Nakoniec išlo o posledný gól zápasu a Hronec si tak po výhre 2:1 pripísal veľmi cenné tri body. Brusno potvrdilo úlohu favorita proti Valaskej, ktorú doma zdolalo po výsledku 3:1. Svoj domáci zápas zvládli aj hráči Lučatína, ktorí viedli v súboji s Braväcovom už 3:0, no zápas si skomplikovali, keď dovolili súperovi dvakrát skórovať.

Duel Starých Hôr a Balážov priniesol 13 gólov

Už tradične divoké výsledky sa zrodili v II. triede. Baláže viedli na ihrisku Starých Hôr po prvom polčase 2:6 a zdalo sa byť rozhodnuté, no v druhom dejstve z toho bola ešte poriadna dráma. Hráči Starých Hôr totiž tromi gólmi v rozmedzí dvanástich minút znížili na 5:6 a hostia sa museli mať na pozore. Čiastočne ich ukľudnil Patrik Olbert, ktorý v 72. minúte strelil už svoj štvrtý gól v zápase. Domácim sa síce ešte podarilo znížiť na 6:7, no vytúžený vyrovnávajúci gól nepridali a všetky body si tak odviezla rezerva Seliec.

Šlágrom 10. kola II. triedy bolo stretnutie medzi Tajovom a rezervou Tatrana Čierny Balog, ktoré potvrdilo očakávania. Hostia viedli v 18. minúte už 0:3, keď sa do streleckej listiny zapísali Strelec s Pečovským a loptu nasmeroval do vlastnej siete Országh. Od 32. minúty bolo na ihrisku viac priestoru, keďže hlavný arbiter nemal zľutovanie nad tvrdými zákrokmi a vytiahol po červenej karte na oboch stranách. S desiatimi mužmi sa zrejme hralo lepšie domácemu Tajovu, ktorý ešte do prestávky po góloch Balšianoka a Országha znížil na 2:3. Zo strany domácich to však bolo čo sa týka gólov všetko a hostia si navyše v druhom polčase poistili výhru druhým gólom Strelca.