Futbalistov banskobystrickej Dukly čakal v sobotu dôležitý súboj v rámci 11. kola II. ligy, v ktorom líder vycestoval do Košíc. Po herne vyrovnanom zápase sa napokon radovali hostia, ktorí vyhrali na pôde štvrtého tímu tabuľky najtesnejším rozdielom.

Dukla išla do vedenia už v 5. minúte, keď Róbert Polievka potiahol loptu po ľavej strane, dokázal spomedzi brániacich hráčov poslať prízemný center pred bránu, kde domáci brankár Matúš Kira loptu len vyrazil a Lukáš Laksík pohodlne otvoril skóre. Po góle prevzali iniciatívu hráči Košíc, ktorí boli v nasledujúcich minútach aktívnejší, no Banskobystričania boli v defenzíve dobre organizovaní.

Do útočnej tretiny ihriska sa postupne dostávali aj hráči Dukly, no vo finálnej fáze sa im nedarilo vyprodukovať gólovú šancu. Tesne pred prestávkou mohli Košičania vyrovnať po tom, čo predviedol dobrý individuálny prienik po ľavej strane Erik Leiner, ktorý našiel pred bránou Františka Pavúka a ten trafil bližšiu žrď Hruškovej brány.

O prvú vážnejšiu príležitosť druhej 45-minútovky sa postarali hostia. V 51. minúte zahrával rohový kop Polievka, lopta prešla až na zadnú žrď, kde hlavičkoval osamotený Marek Frimmel, no Kira sa dokázal presunúť a zasiahnuť včas. Dukla bola v druhom dejstve aktívnejšia a vypracovala si ďalšie šance, keď sa v 56. minúte ocitol Starší pred Kirom, no domáci brankár veľkú šancu zneškodnil a o dve minúty neskôr sa vyznamenal aj pri zakončení Polievku.

Hosťom sa aktivita vyplatila v 65. minúte, keď Frimmel poslal z ľavej strany skvelú prihrávku pred bránu, kde si nabehol Starší a poslal Duklu do dvojgólového vedenia. Košičanom sa podarilo v 70. minúte znížiť zásluhou Pavúka, ktorý nekompromisne premenil penaltu, no mužstvo Banskej Bystrice si tesné vedenie postrážilo a z východu Slovenska si odviezlo cenné tri body.

II. liga – 11. kolo – Košice

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 70. Pavúk (PK) – 5. Laksik, 65. Starší. ŽK:   31. Novák, 72. Gáll – 30. Uhrinčať, 51. Nosko, 69. Prikryl.

Zostava FC Košice: Kira – Elexa, Matta (46. Kis), Ristovski, Gáll, Jakúbek, Pavúk (C), Novák (46. Robinson Blandon), Ford, Jonec, Liener (71. Turik).

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Nosko, Richtárech (90. V. Tóth), Uhrinčať (83. Vajda), Starší, Laksik, Kupčík, Snitka, Polievka (C) (76. Dolný), Frimmel, Prikryl.

15 ŠK Slovan Bratislava futbal B 8 0 0 8 3:22 0

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v rámci 12. kola II. ligy privítajú v sobotu, 10. októbra o 15:00 Bardejov.