Quantcast

Uplynulý víkend bola na programe ďalšia porcia zápasov nižších futbalových súťaží. Napriek tomu, že kvôli súčasnej situácii odložených duelov pribúda, hralo sa hneď niekoľko zaujímavých šlágrov. Prinášame Vám kompletný sumár s fotogalériou z duelov Šalková – Podkonice a Horné Pršany – Ľubietová.

Víťazná šnúra železiarov sa pretrhla

Podbrezová si po troch výhrach v rade brúsila zuby na Liptovský Mikuláš, s ktorým ale po góle Voška z 20. minúty prehrávala 0:1. Železiari dokázali do prestávky vyrovnať, keď sa o gól do šatne postaral presnou hlavičkou po rohovom kope Marek Kristián Bartoš. Všetky body ale putovali na Liptov, keďže v 79. minúte hlavičkoval presne po centri z ľavej strany striedajúci Filip Mastiš. Futbalisti banskobystrickej Dukly mali v tomto kole voľno.

Kováčová prehrala tesne, Zvolen vysoko

Rakytovce prišli po víkende o pozíciu lídra III. ligy, keďže ich zápas v Námestove bol odložený. Kováčová chcela bodovať aj vo štvrtom zápase po sebe a opäť vylepšiť svoje tabuľkové postavenie, no na pôde Krásna nad Kysucou sa jej hráčom nepodarilo streliť gól. Domáci sa o jediný presný zásah zápasu postarali v 20. minúte, keď po rohovom kope rozvlnil sieť hlavičkou Tomáš Maslík. V súboji dvoch tímov zo spodku tabuľky sa stretli mužstvá Žarnovice a Zvolena. Očakával sa vyrovnaný priebeh, no od úvodu stretnutia prevzali iniciatívu domáci, ktorí viedli v 15. minúte už 2:0 a po prestávke pridali ďalšie tri góly. Zvolenčania sa presadili aspoň v závere, keď ich jediný gól vsietil Richard Novotný.

Šnúru Podkoníc pretrhla Šalková

Podkonice vyhrali všetkých predošlých 8 zápasov a víťaznú šnúru chceli natiahnuť na ihrisku Šalkovej. Hostia vykročili dobre a v 13. minúte ich poslal do vedenia Martin Sedliak, ktorý z hranice bieleho bodu nasmeroval loptu do siete po centri z ľavej strany. Domácim sa podarilo vyrovnať v 28. minúte po rohovom kope a presnej hlavičke Tomáša Mikulca. Ten sa stal napokon hrdinom Šalkovej, keďže v 60. minúte jeho strela spoza pokutového územia zapadla presne k ľavej žrdi hosťujúcej brány. Badín remizoval v Príbelciach, Partizán Čierny Balog si s prehľadom poradil s Poltárom a Medzibrod vyhral v Detve.

Selce podľahli v šlágri Breznu

Po výhre v Banskej Štiavnici čakal hráčov Seliec opäť súboj prvého s druhým, keď tentokrát doma hostili Brezno. To sa ujalo vedenia v 13. minúte po premenenej penalte v podaní Cabana. Domáci vyrovnali v 35. minúte, keď Koctúrovu prihrávku prepustil Matúš Mesík na Patrika Klačana, ktorý zakončoval presne. Hostia si však vedenie prinavrátili gólom do šatne, o ktorý sa postaral Trajteľ. V úvode druhého polčasu sa Selciam podarilo opäť vyrovnať, keď zakončoval presne kapitán domácich, Filip Koctúr. Všetky body si ale napokon odviezli hostia po tom, čo ich v 74. minúte poslal po tretíkrát do vedenia Trnka a o 5 minút neskôr zvyšoval na 2:4 svojím druhým gólom v zápase Trajteľ.

Slovenská Ľupča vyhrala aj deviaty zápas

V rámci nižších súťaží v regióne ostáva zatiaľ bodovo stopercentná už len Slovenská Ľupča, ktorá nadviazala na dôležitú výhru v Čiernom Balogu v domácom súboji s Osrblím. Ľupčania si už v prvom polčase vytvorili rozhodujúci náskok, keď v 21. minúte otváral skóre Foltáni, v 35. minúte zvyšoval na 2:0 z bieleho bodu Klinec, ktorý o 7 minút neskôr zaznamenal aj svoj druhý presný zásah. Hosťom sa po hodine hry podarilo znížiť zásluhou Kuzmu, no krátko na to spečatil hetrik Tomáš Klinec a prinavrátil tak domácim trojgólové vedenie. To dokázali hostia skresať už len gólom Kuzmu v 81. minúte.

V súboji Horných Pršian a Ľubietovej padlo 10 gólov

Líder z Ľubietovej vycestoval na pôdu Horných Pršian, ktoré chceli odčiniť zdrvujúcu prehru s Tajovom. Tento plán dostal prvú ranu už v 1. minúte, keď domáci chybovali v rozohrávke a dovolili skórovať Garajovi. Baník viedol v 10. minúte po prihrávke Šimka z ľavej strany a zakončení Kolíka na zadnej žrdi už o dva góly. V 24. minúte sa v šestnástke domácich dobre zorientoval Dien, ktorý zvyšoval na 0:3. V úvode druhého dejstva sa Horným Pršanom podarilo znížiť po krídelnej akcii Migru, no hostia pridali v 63. minúte štvrtý gól, keď penaltu premenil Lakomčík.

Následne znižoval na rozdiel dvoch gólov Tóth, no Ľubietová opäť odpovedala, keď spoza šestnástky nádherne vystrelil Sauka. Horné Pršany znížili po Krajčírovom góle z penalty a druhom presnom zásahu Tótha na 4:5, no posledné slovo mal kapitán Ľubietovej Šimko, ktorý v závere spečatil na konečných 4:6. Baláže doma nedali šancu Mičinej, do ktorej siete nastrieľali až 9 kúskov. Malachov si udržal čisté konto a vyhral na pôde Dúbravice, Hramanec remizoval s rezervou Šalkovej.

I. liga Ženy – 5. kolo

Futbalistky banskobystrickej Dukly vycestovali vrámci 5. kola I. ligy žien do Myjavy, kde sa nedokázali strelecky presadiť a navyše inkasovali až 6-krát.

FC Spartak Trnava – FK Poprad 5:0

FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava futbal 0:10

MŠK Žilina – Partizán Bardejov BŠK 0:4

Spartak Myjava – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0

FC Petržalka – AS Trenčín 3:5

1 ŠK Slovan Bratislava futbal 6 5 0 1 43:2 15
2 Partizán Bardejov BŠK 5 5 0 0 24:0 15
3 FC Nitra 5 4 0 1 18:15 12