Skupina mladých hudobníkov natočila prvý hudobný videoklip. Je ku piesni Dnes mám prvé randevú a nesie sa v mafiánskom duchu.

Slovak TangoSlovak Tango interpretuje slovenskú populárnu hudbu 30. až 50. rokov 20. storočia. V marci vydali mladí hudobníci druhé CD pod názvom Ja sa neviem nikdy hnevať, z ktorého je aj pieseň Dnes mám prvé randevú.

 Natáčali sme v kaštieli v Košťanoch nad Turcom a jeho okolí. Tiež v Jazz clube v Banskej Bystrici,“ hovorí Robo Bošeľa, ktorý stojí za videoklipom. „Inšpiráciou pre klip bolo, že chlapci interpretujú hudbu ‚mafiánov‘ z 30. až 50. rokov minulého storočia. Samotný klip sme preto chceli posadiť do mafiánskeho prostredia,“ dodáva tvorca videa s tým, že sa inšpiroval gangsterskými filmami Nepodplatiteľný, Scarface, Goodfellas, Casino či českou počítačovou hrou Mafia.

Robo Bošeľa, študent Akadémie umení v Banskej Bystrici, dlhodobo so Slovak Tango spolupracuje. Ku videoklipu pripravujú aj zostrih zo zákulisia, kde by sa mali dostať všetky vtipné situácie z natáčania. V príprave je aj druhý videoklip.

Slovak Tango interpretuje slávne evergreeny Gejzu Dusíka, Pavla Čádyho, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, Jozef Kuchár a ďalší. Členovia skupiny pochádzajú z Banskej Bystrice, Bratislavy, z Polomky, Detvy a Zvolena. Všetci vyštudovali Konzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti pokračujú v štúdiu hudby na vysokých umeleckých školách. Peter Račko (spev) študuje na Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. Andrej Turčin (husle) a František Kubiš (akordeón) sú poslucháčmi Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Milan Maťaš (kontrabas) minulý rok absolvoval banskobystrickú Akadémiu umení. René Bošeľa (viola, gitara, spev) študuje hru na violu na Konzervatóriu J. L. Bellu a hudobný odbor Pedagogickej fakulty Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici. V roku 2011 nahrali prvé CD pod názvom Prečo tak pozde…, v marci 2013 vydali druhé CD s názvom Ja sa neviem nikdy hnevať.

Robo Bošeľa študuje na Fakulte dramatických umení Akadémie umení v Banskej Bystrici. Je členom skupiny Rusín Čendeš Orchestra, ktorá hrá upravené rusínske ľudové piesne. Minulý rok natočil pre túto kapelu videoklip k piesni Ivanku, Ivanku.

Nový videoklip skupiny Slovak Tango k piesni Dnes mám prvé randevú: