Ja sa neviem nikdy hnevať – to je názov druhého albumu skvelej banskobystrickej kapely Slovak Tango (prvý album Prečo tak pozde, vyšiel v roku 2011). Svetlo sveta uzrie v stredu 20. marca, akurát včas, aby sme s pesničkami z tohto albumu mohli privítať prvý jarný deň!

Slovak_Tango2Slovak Tango je skupina mladých hudobníkov, interpretujúca slovenské populárne piesne 30. až 50. rokov 20. storočia. V ich podaní znejú slávne evergreeny Gejzu Dusíka, Pavla Čádyho, Pavla Braxatorisa, Dušana Pálku, ktoré preslávili vtedajšie hviezdy ako František Krištof Veselý, Melánia Olláryová, Jozef Kuchár a ďalší. Členovia skupiny pochádzajú z Banskej Bystrice, Bratislavy, z Polomky, Detvy aj Zvolena. Všetci vyštudovali Konzervatórium J. L. Bellu v Banskej Bystrici a v súčasnosti pokračujú v štúdiu hudby na vysokých umeleckých školách.

Peter Račko (spev) študuje na Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. Andrej Turčin (husle) a František Kubiš (akordeón) sú poslucháčmi Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Milan Maťaš (kontrabas) minulý rok absolvoval  banskobystrickú Akadémiu umení. A René Bošeľa (viola, gitara, spev) študuje hru na violu na Konzervatóriu J. L. Bellu a hudobný odbor Pedagogickej fakulty Univerzity M. Bela v Banskej Bystrici.

Ktoré pesničky sú na novom albume Ja sa neviem nikdy hnevať? Na to sme sa opýtali manažéra skupiny Slovak Tango, inak tiež muzikanta, Andreja Krajčoviča.

„Nové CD obsahuje 15 skladieb, vrátane veľmi špeciálneho bonusu. Sú to piesne ako Ja sa neviem nikdy hnevať, Jaj Zuzka Zuzička, Ja som optimista, Podaj mi rúčku, Jarný deň, Dve oči neverné a veľa, veľa ďalších piesní v krásnych úpravách umelcov zo Slovak Tanga.“

Nový album by sa patrilo aj pokrstiť…

Krst pripravujeme na 15. mája v Cikkerovej sieni Radnice v Banskej Bystrici. Niekoľko lístkov pôjde určite do predaja.  Chystáme veľmi zaujímavý program pre našich fanúšikov a hostí tohto večera. Večer doplnia doboví tanečníci so špecializáciou na toto obdobie…

Takže termín najbližšieho koncertu v Banskej Bystrici už vieme, na májovom krste na Radnici. A čo ďalšie koncerty?

Všetko o Slovak Tango a ich koncertoch je na stránke www.slovaktango.com. Koncertný život skupiny je veľmi bohatý, svedčí o tom cca 120 odohratých vystúpení za dva roky pôsobenia kapely.

Súťaž o CD Ja sa neviem nikdy hnevať

Iste vás poteší súťaž o nový album skupiny Slovak Tango. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do 27. marca správne odpovedia na otázku:

Koľko skladieb je na novom CD Slovak Tango?

Súťaž bola ukončená, výhercom sa stal Róbert Mikovič. Gratulujeme!