Organizácia Oktagon MMA spočiatku pôsobila na česko-slovenskej scéne, kde sa stala jasnou jednotkou. Teraz patrí medzi úplne tie najlepšie v Európe, dobre ju už poznajú v Nemecku a ešte tento rok sa chystá sa aj do Anglicka. Veronika Smolková je prvou tvárou banskobystrického Dracula MonacoBet Gymu, ktorá sa v organizácii predstaví pod pravidlami MMA.

Veronika Smolková je 21-ročná rodáčka z Revúcej, ktorá sa v uplynulých rokoch „stala“ aj Banskobystričankou, keďže je úspešnou absolventkou banskobystrickej Strednej športovej školy a dlhodobo tu trénuje. Po fantastickom roku na amatérskej scéne prišiel čas na prechod na tú profesionálnu.

V premiére, na podujatí DFN 8 v banskobystrickej Tipsport aréne, porazila na škrtenie v prvom kole Češku Elišku Pelechovú. Vyslúžila si pozvánku do americkej organizácie United Fight League. Prvý zápas v pyramíde v bantamovej váhe (do 61,2 kg) síce prehrala na body s Američankou Zurinou Turrey, ale svojím výkonom zaujala promotérov natoľko, že ju do pyramídy vrátili. V ďalšom vystúpení v rámci UFL už Veronika Smolková pripísala svoju druhú výhru na profesionálnej scéne, keď na body porazila Američanku Kaylu Yontef.

Nedávno, 12. augusta sa postavila do semifinále, v ktorom podľahla tesne na body Američanke Brittney Cloudy. „Stále sa k tomu nerada vyjadrujem, túto prehru beriem ťažko. Prípravu som mala extrémnu, prišla ale cesta do USA a moje telo bolo tak zničené z tej cesty, že už do zápasu som išla celá stuhnutá. Hnevám sa na seba, že som sa nevedela prekonať v hlave. Veľmi som to chcela, ale telo nepočúvalo,“ vyjadrila sa k svojmu poslednému zápasu Veronika Smolková.

Pre mladú nádej banskobystrického klubu tak nastal čas na zmenu. Ozvali sa promotéri z organizácie Oktagon MMA a Smolková podpísala v utorok 29. augusta viaczápasový kontrakt. Premiéru by si mala odkrútiť ešte tento rok. „Je to pre mňa veľký krok vpred. Na toto som čakala celý čas a neviem sa dočkať. Oktagon sledujem, odkedy som začala s bojovými športami. Chcela by som robiť atraktívne zápasy, takisto taktické, keď bude treba vybojovať cestu k titulu. Rovnako som rada, že budem viac na očiach na domácej scéne. Budem sa môcť ukázať ľuďom a sponzorom tu doma na Slovensku. To mi v Amerike chýbalo – rodina, známi a ľudia, ktorí mi fandia a sú so mnou,“ teší sa Smolková.

Smolkovej podpis zmluvy s Oktagonom okomentoval aj Vladimír Piperek, manažér banskobystrického Dracula MonacoBet Gymu: „Podpis zmluvy s organizáciou Oktagon je ďalší míľnik ako pre Veroniku, tak aj pre klub. Oktagon je tuzemská jednotka a vo svetovom merítku patrí medzi top organizácie, pričom stále rastie vyššie. Veronika pre MMA žije, je to jej vášeň. Celý tím čaká veľa poctivej roboty, lebo tento šport neodpúšťa nepripravenosť a Veronika neprichádza do Oktagonu len do počtu. Držte Veronike palce a sledujte ju na jej vysnívanej ceste. Banská Bystrica má od teraz zastúpenie aj v prestížnom Oktagon MMA.“