Tipsport aréna, ktorá je zväčša dejiskom hokejových zápasov, sa zmenila na bojisko. V sobotu 22. októbra sa totiž na banskobystrickom zimnom štadióne uskutočnila veľkolepá bojová show DFN 8, po ktorej poznáme držiteľa nového titulového pásu. Stal sa ním Španiel Alex Fernandéz.

Dlhoočakávaný a dlhopripravovaný športový galavečer ponúkol fanúšikom bojových športov predstavenie, ktoré nemalo v končinách nášho regiónu obdobu. DFN 8 ponúklo okrem adrenalínových bojov aj bohatý sprievodný program, podporený jedinečnou audiovizuálnou show.

Po úvodných dvoch zápasoch prišiel na rad súboj Banskobystričana a čerstvého majstra Európy v MMA strikingu Richarda Dobrotku, proti ktorému stál Jansugi Gogia. Gruzínec, pôsobiaci pod hlavičkou trnavského Spartakus Fight Gym, ukázal svoju šikovnosť a MMA zápas proti Dobrotkovi ukončil už v 1. kole, v ktorom domáci bojovník prehral na submission (škrtenie).

Víťazná profi premiéra Smolkovej

Veľké očakávania priniesla so sebou Veronika Smolková, talentovaná bojovníčka, ktorú čakala profi MMA premiéra. Jej súperkou bola skúsenejšia česká zápasníčka Eliška Pelechová. Po vyrovnanom úvode, v rámci ktorého padali údery z oboch strán, sa Smolkovej podarilo dostať jej súperku do kolien a následným škrtením donútila Pelechovú vzdať sa.

Víťazstvo Veroniky Smolkovej je tak ďalším skvelým krokom v počiatkoch jej kariéry, v rámci ktorej mala v amatérskom MMA bilanciu 10-0. Nadviazala tak na svoje tohtoročné úspechy, keď v marci vyhrala titul majsterky sveta v MMA strikingu v asociácii GAMMA a v závere septembra si na majstrovstvách Európy rovnakej asociácie v Gruzínsku ukoristila tituly v MMA strikingu aj klasickom MMA.

Pozornosť pútal aj Čech Jan Pajtaš, ktorý porazil nepríjemného Chorváta Barašiča v 3. kole na technické KO. Víťazstvom v zápase thajského boxu v malých MMA rukaviciach si Pajtaš vyslúžil odvetu s Roušalom, proti ktorému si zmeria sily v titulovom zápase na DFN 9. Podujatie sa tentokrát uskutoční v Brne, konkrétne 11. marca 2023.

Čech Lengál s výkonom večera

O pravdepodobný „highlight“ večera sa postaral Čech Vladimír Lengál, známy aj z Oktagon MMA. Po necelej minúte a pol predviedol tvrdé KO lakťom z otočky a porazil Slováka Tomáša Kuruca, ktorý mal pod Urpínom mohutnú podporu a početný fanklub.

Prvý šampión DFN, Radek Roušal, sa tentokrát predstavil v netitulovom zápase (superfighte) s Thajčanom Lengom, ktorý hrozil najmä kopmi a ktorý ukázal, že je výborne technicky zdatný. Aj napriek tomu však Roušal preukázal väčšie kvality a vôľu po víťazstve a v 3. kole vyhral po tom, čo bol súper štvrtýkrát počítaný.

Držiteľom opasku šampióna Španiel Fernández

Vrcholom večera bol titulový zápas vo váhe do 77 kg – v ňom sa proti sebe postavili Juraj Tutura, ktorý je mnohými považovaný za nástupcu Vladimíra „Draculu“ Moravčíka a ktorého súperom bol Španiel Alex Fernandéz. Slovenský bojovník napokon nestačil na Fernándeza, ktorý poslal Tuturu aj k zemi do počítania a vďaka čomu Španiel vyhral na body a stal sa šampiónom DFN do 77 kg.

Banskobystrická Tipsport aréna síce nebola zaplnená do posledného miesta, no opätovne sa potvrdilo, že záujem o bojové športy v našom regióne narastá. Početná návšteva tak mohla sledovať skvelý galavečer, o ktorý sa postarali organizátori, promotéri a samozrejme aj samotní športovci. Aj vďaka tomu sa DFN pri svojej najbližšej zastávke presunie za hranice Slovenska, konkrétne do Brna, kde sa v marci roku 2023 uskutoční deviate pokračovanie.