V predvianočnom období sa spájajú aj prevádzkovatelia obchodov a gastrozariadení na Námestí SNP a priľahlých uliciach, aby popri ďalších podujatiach ponúkli Banskobystričanom v predvianočnom období viac času a priestoru na nákupy i oddych.

prve vianocne korzoV piatok popoludní začne program podujatí v Banskej Bystrici tohtoročným primátorským punčom. Pokračovať bude v piatok až do nočných hodín, a rovnako tak potom po zotmení aj v sobotu, banskobystrickým Festival svetla.

Počas piatkového večera budú ale netradične otvorené aj prevádzky na Námestí SNP, ktoré inak zvyčajne okolo piatej či šiestej večer zvyknú zatvárať. Podujatie, ktoré organizátori z iniciatívy „Za krajšie námestie“ nazvali ako Prvé večerné korzo, podporí predĺženými otváracími hodinami celkom 45 obchodov a samozrejme prevádzky reštaurácií a kaviarní v centre. Obchody tak zostanú netradične otvorené až do 21.00 h tak, ako sme zvyknutí napríklad z obchodných centier. Popri pohľade na svetelné videomappingy počas Festivalu svetla si tak budete môcť odskočiť kúpiť aj nejaký ten vianočný darček.

Predvianočné podujatia v centre budú pokračovať aj v ďalších dňoch. Počas budúceho týždňa sa  uskutoční napríklad aj sochárske sympózium Angel Days, počas ktorého vystúpi tiež spevák Juraj Hnilica. Počas víkendu 19. a 20. decembra sa spoločnosť veselých šermiarov Cassanova aj pred týmito Vianocami postará o vyobrazenie živého betlehemského príbehu.