image002Napriek vyhláseniu primátora z úvodu roka, že mesto nebude rušiť ďalšie základné školy, do najbližšieho zasadnutia mestského zastupiteľstva ide materiál, ktorý navrhuje zánik dvoch školských zariadení.

Viac sa už nepočíta s malotriedkou v Šalkovej na Hronskej ulici, ktorú navštevuje 24 osôb. Zaniknúť by mala aj ZŠ Bakossova, ktorá je najmenšou školou so 14 triedami a 254 žiakmi.

Vedeniu mesta sa nepáči, že v Šalkovej chodí do triedy iba 11 banskobystrických detí a ďalšie sú z priľahlých obcí. Na školu dopláca 80-tisíc eur ročne.

Primátor pritom ešte v januári vyhlásil, že školy sa rušiť nebudú. „Vedenie mesta prijalo rozhodnutie nevyraďovať ďalšie základné školy zo siete v tomto volebnom období. Intenzívne pracujeme na projekte internej racionalizácie,“ povedal pred dvoma mesiacmi primátor Peter Gogola. Vyhlásenie vtedy kritizoval aj Jakub Gajdošík, podpredseda najsilnejšieho poslaneckého klubu SMER-SD, SNS, HZDS-ĽS. „To je jeden deň tak, druhý deň tak. Minulý týždeň tvrdí, že zrušíme školy a na druhý týždeň dá vyhlásenie, bez toho, aby nás o tom informoval. Neviem s kým mám dočinenia, je to ako s 5-ročným dieťaťom niekedy,” povedal na januárovej tlačovej besede Gajdošík.

Materiál už bol predmetom rokovania Mestskej rady a predložený by tak mal byť už na najbližšom zasadnutí mestského zastupiteľstva 26. marca.