Prinášame sumár toho najzaujímavejšieho, čo sa stalo počas uplynulého 33. týždňa v uliciach Banskej Bystrice.

znicena lekaren hornaKuriózna nehoda na Hornej

Mladá vodička si s najväčšou pravdepodobnosťou pomýlila plyn s brzdou a „zaparkovala“ svoj automobil vo výklade lekárne. Nehodu môžeme našťastie označiť ako kurióznu, keďže nikomu sa nič vážne nestalo. Črepy z výkladu zranili 82-ročného chodca, ten sa však samotnému autu stihol vyhnúť.

Sídlo DPM Banská Bystrica - dopravný podnik mestaSúťaží sa o mestské stĺpy, tie v majetku Dopravného podniku už majú svojho nájomcu

Mesto vyhlásilo súťaž na prenájom a prevádzkovanie Mestského informačného systému (MIS). Ten zahŕňa aj prenájom stĺpov v meste. Časť z nich je v majetku Dopravného podniku, tie už obchodná spoločnosť s podielom 49% mesta stihla prenajať bez súťaže. Mesto sa odvoláva na zákon a súkromníka, ktorý má v spoločnosti väčšinu.

Výstava Lego, Postavme si svet, Stredoslovenské múzeum, 15.8.2013Lego výstava aj s dominantami Banskej Bystrice

V Stredoslovenskom múzeu otvorili zaujímavú výstavu, v rámci ktorej sa svojej lego podoby dočkal aj banskobystrický Barbakan. Modely postavené z viac ako 6,5 milióna kociek zobrazujú svetovo preslávené budovy ako Tadž Mahal či Eifellova veža v Paríži. Na svoje si prídu aj priaznivci Star Wars.

FlorbalFlorbal sa rozširuje už aj v Banskej Bystrici

Kto by mal záujem si zahrať zaujímavý halový šport, ktorý je mimoriadne blízky najobľúbenejšiemu slovenskému športu – hokeju a zároveň má množstvo svojich osobitostí, má teraz najlepšiu príležitosť. Banskobystrickí florbalisti robia pred novou sezónou nábor a rozširujú najmä mládežnícke rady. Seniori sa v novej sezóne predstavia v druhej najvyššej slovenskej lige.

juniori HC'05 Banska Bystrica - HC Slovan Bratislava_28Hokejistom začala príprava, prehrali so Zvolenom

Hokejový klub HC’05 sa pripravuje na novú sezónu, ktorá začína za pár týždňov. Úvodnou generálkou je turnaj vo Zvolene, kde Bystričania najprv remizovali 2:2 s Nitrou a následne prehrali so Zvolenom 5:2. V poslednom dni Memoriála Pavla Zábojníka ale porazili tretí tím uplynulého ročníka poľskej extraligy GKS Tychy 4:2.