Vianočný i sviatočný víkend prináša počtom menej udalostí v Banskej Bystrici a jej okolí. Stretnúť s priateľmi sa môžete na pár koncertoch či divadelných predstaveniach, ale aj v ľadovej vode či počas behu.

JEDEN NIKDY NESTAČÍ

Malachov – kultúrny dom, piatok 25. december o 17. hod.

Komédia zo súčasnosti v podaní Divadelného súboru Malá Chova z Malachova.

12294664_540773876099469_8707820133989276100_nSATANCLAUS PARTY 9

Tartaros RC, piatok 25. december o 18.04 hod.

SatanClaus párty 9 a daľšie decembrové pokračovanie tejto šialenej nois párty… do tanca Vám zabrnkajú diablové spolky Stercore (metal / Prievidza), Pseudosapiens (metal-metal / Revúca) , Sperm Of Mankind (grind / Bratislava) a Embolism (grind/Kanianka).

YNÉ VIANOCE

i_3521104Klub 77, piatok 25. december o 19. hod.

Sú tu opäť Yné Vianoce. Akcia kde sa spieva, zatancuje a hlavne stretne v najkrajší čas roku s priateľmi a známymi pri punči a tradičnom medovníku. Tento rok účastníci opäť potešia psíky v útulku nejakými dobrotami. Tento rok zahrajú banskobystrickí Hard To Say a Mystery Of 19th October, martinskí Tyshe, Dane Overton z Rakúska či From Our Hands z Bratislavy. Viac informácií nájdete v našom staršom článku…

ĽADOVÉ MEDVEDE

Motyčky – vodná nádrž, sobota 26. december o 10. hod.

Ľadové medvede si vychutnajú plávanie v studených vodách pri nízkych teplotách. Už tradične rok čo rok stúpa počet otužilcov a otužilkýň. Viac informácií o podujatí sa môžete dočítať  v našom staršom článku.

BYSTRICKÉ MOSTY

Areál pod pamätníkom SNP, sobota 26. december  o 11. hod.

V poradí 3. ročník bežeckého podujatia Bystrické mosty. Dĺžka trate 500m, 2,5km alebo 6km. Viac informácií nájdete na stránke Active planet outdoor centra.

DIVADELNÝ OCHOTNÍCKY SÚBOR VLADARIA: HRIECH

i_3558763Poniky – kultúrny dom, sobota 26. december o 17. hod.

Divadelný ochotnícky súbor Vladaria Vás pozýva na premiéru divadelnej hry HRIECH J.G. Tajovského v úprave Tatiany Jánošovej. O piatej hodine popoludní bude začiatok predstavenia a o 18.30  hod.  posedenie pri sviečkach.

ROZPRÁVKA Z KRÁĽOVSTVA SNIEŽIK

Divadlo pod balkónom, sobota 26. december o 17. hod.

Kde sa vzal, tu sa vzal, pri záhrade ráno stál…

ŠTEFANSKÁ MAŠKARNÁ REGGAE PARTY

hlavicka0441Klub 77, sobota 26. december o 20. hod.

Stretnutie v Klube v tomto pre niekoho najkrajšom období v roku, pre niekoho nie. Keď Vianoce nemáte radi kvôli oslavám, majte aspoň preto, že stretnete ľudí, ktorých ste cely rok nevideli. Tento rok nás na Štefana zahrejeme letnou témou, tematickou hudbou, tancom a akciovým alkoholom. Hudobným hosťom bude TRUCKI. Vstupné s kostýmom jedno euro, bez kostýmu dve eurá. Rum v akcii za cenu 0,80 eur.

FARBATOLÁRIUM

Bábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 27. december o 10. hod.

farbatolariumTretie pokračovanie jedinečného interaktívneho divadelného projektu pre batoľatá a ich rodičov. Pre batoľatá od 10 mesiacov do 3 rokov. Bábkové divadlo na Rázcestí ako prvé divadlo na Slovensku uviedlo divadelný projekt pre batoľatá a ich rodičov s názvom Batolárium. Farbatolárium je treťou inscenáciou v rámci jedinečného interaktívneho divadelného cyklu pre batoľatá a ich rodičov. Vo všetkých troch inscenáciách ide predovšetkým o stretnutie batoľaťa, rodiča a herca/herečky, počas ktorého sa vytvorí jedinečný zážitok. Inscenácie sú interaktívne, to znamená, že rešpektujú neposednosť detí, zapájajú ich do diania, pracujú s nimi, herci a herečky vytvárajú priamy kontakt s deťmi dotykom. Počas predstavení je dovolené hýbať sa, dotýkať sa, skúmať, smiať sa aj plakať. Tieto unikátne stretnutia predstavia dieťaťu svet divadla stvorený zo živej hudby, zvukov, hlasov, pohybov, dotykov.

KOCÚR V ČIŽMÁCH

kocur v cizmachBábkové divadlo na rázcestí, nedeľa 27. december o 16. hod.

Klasická rozprávka v tradično-netradičnom spracovaní. Pre deti od 3 rokov. Po prvýkrát na Slovensku sa objavila česká režisérka slovenského pôvodu Bela Schenková. Jej adaptácia známej rozprávky Ch. Perraulta priniesla do BDNR svojráznu poetiku. Divadlo ANPU je experimentálne, výtvarné divadlo, ktoré na alternatívnej divadelnej scéne funguje od roku 1999. V ANPU hrajú všetci a všetko: herci/herečky, masky, bábky, hudba, tiene, dekorácia aj pohyb… Od roku 2005 je jeho domovskou scénou divadelné šapitó – stan, s ktorým ANPU naväzuje na dávnu tradíciu kočovných divadelných spoločností a putuje s ním mestami a dedinami v Česku aj v Európe. Je nielen divadlom, ale aj kinom, koncertnou sálou, dielňou a kaviarňou. Principálkou, režisérkou a autorkou divadla ANPU je Bela Schenková.

PASTIERSKE VIANOCE

Kostol Panny Márie Pomocnice, nedeľa 27. december o 18. hod.

Ľudová slovesnosť a zvyklosti Vianoc v podaní súborov zo stredného Slovenska.

OCEÁN je späťOCEÁN

Tartaros RC, nedeľa 27. december o 20. hod.

OCEÁN – KULTOVÁ KAPELA s svojimi nesmrteľnými hitmi sa opäť vracia na koncertné pódia a svojou zastávkou nás pocti aj v Banskej Bystrici…je sa načo tešiť. Viac informácií o koncerte môžete nájsť v našom staršom článku.