Už piaty ročník benefičného hudobného minifestivalu Yné Vianoce, ktorý nadväzuje na niekdajší banskobystrický hudobný festival, sa uskutoční aj tento rok na Prvý sviatok vianočný – 25. decembra v Banskej Bystrici, ako obvykle v Klube 77 na Hornej ulici.

Yné VianocePodujatie pritom nie je len o hudobnej zábave vo vianočnom čase, ale aj o pomáhaní. Za ostatné roky smerovala pomoc napríklad detskému domovu, onkologickému oddeleniu v nemocnici či Slobode zvierat. Vyzbieraná čiastka pritom každoročne rastie.

„Tento rok sme sa rozhodli ostať u psíkov a výťažok poputuje do útulku v Piešťanoch. Je to útulok, kde sa ročne ocitne veľké množstvo nájdených, týraných zvierat a taktiež s ním máme aj bohaté osobné skúsenosti pri adopcii. Práve aspoň malou pomocou, formou granuliek, prikrývok a nejakých hračiek, by sme chceli spríjemniť piešťanskému útulku najkrajšie sviatky v roku,“ priblížil jeden z organizátorov podujatia, Jakub Ružička.

Na banskobystrické podujatia zároveň chodia aj samotné kapely hrať len za minimálne honoráre. Tento rok zahrajú banskobystrickí Hard To Say a Mystery Of 19th October, martinskí Tyshe, Dane Overton z Rakúska či From Our Hands z Bratislavy. Punč či medovníky nebudú ani tento rok pri tomto vianočnom podujatí ani tentokrát chýbať. Brány klubu sa v piatok otvárajú krátko pred siedmou večer.

Aktuálne informácie o podujatí nájdete na facebook evente.