AKTUALIZÁCIA 27.12.2015: Z dôvodu ochorenia speváčky sa koncert prekladá na začiatok februára. O presnom termíne koncertu budeme informovať.

Oceán, najkultovejšia synthpopová kapela z niekdajšieho Československa sa po dlhých rokoch vracia do nášho kraja. V nedeľu, 27. decembra 2015 odohrá jedinečný klubový koncert pre všetkých verných fanúšikov.

OCEÁN je späťNa prelome 80. a 90. rokov spôsobili Oceán v Československu malú hudobnú revolúciu na poli modernej elektronickej hudby. Vo svojej tvorbe sa nebáli skĺbiť klasický synthpop s odkazmi na kultúru Blízkeho východu. Domáce i zahraničné médiá ich nazývali “československá odpoveď na Depeche Mode”.

Po tragickej smrti Petra Muka sa zdalo, že fanúšikovia si svoj milovaný Oceán naživo už nevychutnajú. Zvyšní traja členovia sa však o dlhoočakávaný reunion predsa len pokúsili a v roku 2011 na koncertné pódiá aj úspešne vrátili. Za mikrofón sa pritom postavila náhrada viac než adekvátna – mladá speváčka s jedinečným hlasom, Jitka Charvátová.

Dnes je Oceán opäť plne aktívny a v zostave Jan Vozáry, Petr Kučera, Petr Hons a Jitka Charvátová je pripravený predviesť slovenským fanúšikom celú kopu starých dobrých hitov. “Dávná zem”, “Ráchel”, “Noc je jako…”, “Čas”, “Jeden den”, “Prázdná ulice”, “Doteky v zemi” a mnohé ďalšie. Krátko po vianočných sviatkoch to bude v Banskej Bystrici určite nezabudnuteľná prechádzka magickou záhradou synthpopovej mystiky.

Kapela zahrá v banskobystrickom RC – Tartaros 27. decembra od ôsmej hodiny večer. Predpredaj lístkov v cene 10 € prebieha priamo v Tartarose, na mieste budú vstupenky za 12 €. Viac informácií o kapele Oceán nájdete aj na fan stránke na facebooku.