Každý víkend je niečím charakteristický. Ten, ktorý máme pred sebou, by mohol byť fašiangový. Alebo manželský?

Od Troch kráľov máme fašiangové obdobie, čas zábav a jedla. Potrvá až do Popolcovej stredy, ktorá tohto roku pripadá na 6. marca. V nedeľu je Svetový deň manželstva. Máme teda dôvod prežiť pekný víkend v spoločnosti blízkych a priateľov.

Piatok 8. február

Umenie rozprávať aj ukulele

U Francúza/Klub 77, B. Bystrica – 16:30 h

Víkend môžeme v pohode začať návštevou klubu U Francúza, kde sa bude hovoriť o umení rozprávať a získavať priateľov. Prednášku organizuje Future – Budúcnosť pre mladých. Príde aj hosť, ale zatiaľ je tajný… V sobotu bude U Francúza hudobná party Ukulele Open Night, na ktorej vystúpi Johanako (20:00 h).

Hello, Dolly!

Štátna opera, B. Bystrica – 18:00 h

Jeden z najpopulárnejších broadwayských muzikálov sveta Hello, Dolly! žne úspechy na divadelných scénach už od roku 1964. Preslávila ho však najmä jeho filmová verzia s nezabudnuteľnou Barbrou Streisand v hlavnej úlohe, ako i rovnomenná ústredná pieseň v podaní Louisa Armstronga. Dej sa sústredí okolo šarmantnej vdovy Dolly Leviovej, ktorá poskytuje konzultácie všetkého druhu, od finančných, cez právnické až po psychologické.

Metalová paráda v Tartarose

RC Tartaros, B. Bystrica – 19:00 h

Metalová paráda v klube Tartaros začína o 20:00 h, klub sa však otvára už o 19:00 h. Rozhodne sa oplatí prísť skôr, už len preto, aby vám neušla show prvej účinkujúcej kapely I.N.R.I. (20:00 h). Po nej to roztočí Velký Mág Jiří BigBoss Valter, líder legendárneho Root, s kapelou (21:00 h) a metalový večer v Tartarose  ukončí koncert kapely Ramchat, ktorú založila známa slovenská metalová persóna Pavel Hirax Baričák (22:30 h).

Retro v Korze

Korzo Cafe, Zvolen – 20:00 h

Bystricko-zvolenský večer v Korzo Cafe bude plný hudby, humoru a prekvapení.

Retro v Korze, zvolensko-bystrický večer plný hudby, humoru, prekvapení… a budú aj pažravé bryndzovníky

FarHAUZ – Sionni, Poprednny a Janowa

Farhof Art Club, B. Bystrica – 20:00 h

Na piatkový FarHauz zavíta mladá krv, šikovná djane a sympatická baba Sionni. Doplnia ju rezidenti akcie Dj Poprednny a Janowa. Viac informácií nájdete na Facebooku.

Sobota 9. február

Veľká cena Zvolena

Zimný štadión, Zvolen – 7:30 h

V sobotu (7:30 – 20:30) a v nedeľu (7:30 – 12:30) sa na zvolenskom Zimnom štadióne koná 33. ročník pretekov v krasokorčuľovaní – Veľká cena Zvolena. Príďte podporiť športové talenty z celého Slovenska, vstup je voľný.

Sliačske fašiangy

Námestie pri fontáne, Sliač – 10:00 h

Veselo bude v sobotu na Sliači. Fašiangovanie na námestí začne o 10:00 h sprievodom fašiangových masiek s FS Pohronec. Fašiangové tradície z Badína predvedie FS Javory a Liesky a zahrá aj Ľudová hudba Mariána Majera. Bude aj pravá gazdovská zabíjačka a bohatá ponuka rôznych pochúťok ako sú zabíjačkové špeciality, šišky, chlieb s masťou a cibuľou a ďalšie. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne a Sliačske fašiangy ukončí Maškarný bál v Penzióne na Rožku.

Snežné psy pod Lomničákom

Tatranská Lomnica – 10:00 h

Pekný výlet do Tatier môžete spojiť s jedinečným zážitkom na podujatí Snežné psy. Koná sa v sobotu a v nedeľu v Tatranskej Lomnici, priamo pod Lomnickým štítom, na medzistanici Štart, na svahu Čučoriedky západ. Vstup na podujatie je zdarma. Program nájdete na webe.

Mimoni v Telgárte

SKI Telgárt – 10:00 h

Do lyžiarskeho strediska v Telgárte túto sobotu opäť prídu Mimoni. Celý deň bude venovaný deťom, potešia ich profi animátori, detská diskotéka, súťaže o hodnotné ceny, maľovanie na tvár a kopec ďalších aktivít. Na svahu zahrá DJ MIMO.

Do Tureckej na krňačky

Turecká – 11:00 h

Aj túto zimu sa v Tureckej uskutočnia krňačkové preteky o Cenu Krížnej. Bude to v poradí už 44. ročník.

Preteky na krňačkách v Tureckej už túto sobotu

Sobota v Záhrade

Záhrada CNK, B. Bystrica – 14:00 a 20:00 h

Obľúbené banskobystrické kultúrne centrum Záhrada ponúka v sobotu popoludní (14:00 h) podujatie Spoznaj svet v Záhrade, počas ktorého budete mať možnosť spoznať ľudí nielen z Indonézie, Kyrgyzstanu či Taiwanu, ale aj ich príbehy a krajinu, z ktorej pochádzajú. Večer o 20:00 h to bude koncert pražského tria Nina Rosa (jazz pop world music), ktoré založila slovenská speváčka a huslistka Nina Marinová.

Detský fašiangový karneval

Robotnícky dom, B. Bystrica – 16:00 h

Nielen malé ale aj veľké deti sú vítané na fašiangovom karnevale v Robotníckom dome. Na programe je fašiangová diskotéka, súťaž o najkrajšiu karnevalovú masku, škola tanca, rôzne animácie aj súťaže o veľké ceny. Predstaví sa Tanečná škola Janette Fáberovej.

Banskobystrická latka

Športová hala Dukla, B. Bystrica – 16:00 h

Medzinárodný výškarský míting Banskobystrická latka jubiluje (25 rokov). Jubilejná „latka“ ponúkne v sobotu na Štiavničkách to najlepšie zo súčasnej svetovej výšky. Predstaví sa 23 skokanov zo 16 krajín (12 mužov a 11 žien), z toho 10 mužov má osobné rekordy 230 a viac a 10 žien osobné rekordy 191 a viac, tri majú skočené dva metre a viac. Premiéru na latke bude mať Portoriko a medzi ženami Mexiko. Viac informácií nájdete na webe.

Predvalentínske šikovné ruky

Farhof Art Club, B. Bystrica – 17:00 h

Na tvorivých dielňach vo Farhofe sa tentoraz budú vyrábať sviečky! Farebné so vzorom, či „obyčajné“ voňavé. Sviečky mali odpradávna veľkú cenu a tie vami vyrobené iste potešia nielen vás ale aj vašich blízkych.

Janko a Marienka

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Janko a Marienka, dve nezbedné dietky zo všetkého najradšej robia samé pletky… Až raz, na výlete, sa stratia. Že kde? To sa v sobotu dozviete v Divadle pod balkónom. Keďže kapacita divadla je obmedzená, rezervujte si vstupenky – formou sms-ky na čísle 0908 037 762.

Králický karneval

Koliba Ski Králiky – 18:00 h

Zbaľte tanečné topánky, škrabošky a choďte sa zabaviť na tradičný Králický karneval. Na svoje si tu prídu malí aj veľkí.

Tancovačka na Kopčoku

Hostinec na Kopčoku, B. Bystrica – 19:30 h

Po dvoch týždňoch opäť tancovačka na Kopčoku! A opäť dobrá zábava s kapelou Galaxy BB Music, ktorá zahrá a zaspieva aj hity rokov šesťdesiatych až osemdesiatych.

Tartaros Folk Metal Night II.

RC Tartaros, B. Bystrica – 20:00 h

Aj noc zo soboty na nedeľu bude v Tartarose metalová, tentoraz s príchuťou folku. Predstavia sa Spiritual Seasons (Ukrajina), Jarun (Poľsko), ako aj The Peruns z Handlovej a kapela Gjoll z Košíc, hrajúca tradičnú škandinávsku folkovú hudbu.

Iron Maiden Revival

Sásovská piváreň, B. Bystrica – 20:00 h

Fanúšikov kapely Iron Maiden poteší sobotňajší koncert v Sásovskej pivárni. Repertoár banskobystrickej kapely Iron Maiden Revival Deja-vu pozostáva najmä z produkcie tejto slávnej britskej heavymetalovej kapely, no zaznejú aj skladby skupín Metallica, Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath a ďalších.

Ben Nicky v Ministry

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21:00 h

Ben Nicky, rodák z Bristolu vo Veľkej Británii, je jedným z najznámejších a najpopulárnejších DJ-ov na svete. V sobotu večer ho môžete zažiť v Ministry of Fun.

Nedeľa 10. február

Vtáčie Valentínky

Tihányiovský kaštieľ, B. Bystrica – 9:00 h

Nové domčeky pre dážďovníky vyrobia deti v nedeľnej tvorivej dielni v Tihányiovskom kaštieli. A na prednáške s ornitológom Imrichom Kováčom sa naučia rozlišovať dážďovníky od lastovičiek a belorítok.

Familiárium s cínovým vojačikom

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16:00 h

Familiárium je jedinečné a inovatívne predstavenie pre všetkých vo veku od troch do 99 rokov, v ktorom si rodiny, deti a dospelí, malí veľkým a veľkí malým, samy sebe môžu zahrať tri rôzne rozprávky. Túto nedeľu to bude rozprávka Statočný cínový vojačik od dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.