BBonline.sk (Anna Gudzová) | 8.2.2019

Tipy na víkend: Voľné dni v znamení fašiang, karnevalov, krňačiek či výškarského mítingu

Každý víkend je niečím charakteristický. Ten, ktorý máme pred sebou, by mohol byť fašiangový. Alebo manželský?

Od Troch kráľov máme fašiangové obdobie, čas zábav a jedla. Potrvá až do Popolcovej stredy, ktorá tohto roku pripadá na 6. marca. V nedeľu je Svetový deň manželstva. Máme teda dôvod prežiť pekný víkend v spoločnosti blízkych a priateľov.

Piatok 8. február

Umenie rozprávať aj ukulele

U Francúza/Klub 77, B. Bystrica – 16:30 h

Víkend môžeme v pohode začať návštevou klubu U Francúza, kde sa bude hovoriť o umení rozprávať a získavať priateľov. Prednášku organizuje Future – Budúcnosť pre mladých. Príde aj hosť, ale zatiaľ je tajný… V sobotu bude U Francúza hudobná party Ukulele Open Night, na ktorej vystúpi Johanako (20:00 h).

Hello, Dolly!

Štátna opera, B. Bystrica – 18:00 h

Jeden z najpopulárnejších broadwayských muzikálov sveta Hello, Dolly! žne úspechy na divadelných scénach už od roku 1964. Preslávila ho však najmä jeho filmová verzia s nezabudnuteľnou Barbrou Streisand v hlavnej úlohe, ako i rovnomenná ústredná pieseň v podaní Louisa Armstronga. Dej sa sústredí okolo šarmantnej vdovy Dolly Leviovej, ktorá poskytuje konzultácie všetkého druhu, od finančných, cez právnické až po psychologické.

Metalová paráda v Tartarose

RC Tartaros, B. Bystrica – 19:00 h

Metalová paráda v klube Tartaros začína o 20:00 h, klub sa však otvára už o 19:00 h. Rozhodne sa oplatí prísť skôr, už len preto, aby vám neušla show prvej účinkujúcej kapely I.N.R.I. (20:00 h). Po nej to roztočí Velký Mág Jiří BigBoss Valter, líder legendárneho Root, s kapelou (21:00 h) a metalový večer v Tartarose  ukončí koncert kapely Ramchat, ktorú založila známa slovenská metalová persóna Pavel Hirax Baričák (22:30 h).

Retro v Korze

Korzo Cafe, Zvolen – 20:00 h

Bystricko-zvolenský večer v Korzo Cafe bude plný hudby, humoru a prekvapení.

Retro v Korze, zvolensko-bystrický večer plný hudby, humoru, prekvapení… a budú aj pažravé bryndzovníky

FarHAUZ – Sionni, Poprednny a Janowa

Farhof Art Club, B. Bystrica – 20:00 h

Na piatkový FarHauz zavíta mladá krv, šikovná djane a sympatická baba Sionni. Doplnia ju rezidenti akcie Dj Poprednny a Janowa. Viac informácií nájdete na Facebooku.

Sobota 9. február

Veľká cena Zvolena

Zimný štadión, Zvolen – 7:30 h

V sobotu (7:30 – 20:30) a v nedeľu (7:30 – 12:30) sa na zvolenskom Zimnom štadióne koná 33. ročník pretekov v krasokorčuľovaní – Veľká cena Zvolena. Príďte podporiť športové talenty z celého Slovenska, vstup je voľný.

Sliačske fašiangy

Námestie pri fontáne, Sliač – 10:00 h

Veselo bude v sobotu na Sliači. Fašiangovanie na námestí začne o 10:00 h sprievodom fašiangových masiek s FS Pohronec. Fašiangové tradície z Badína predvedie FS Javory a Liesky a zahrá aj Ľudová hudba Mariána Majera. Bude aj pravá gazdovská zabíjačka a bohatá ponuka rôznych pochúťok ako sú zabíjačkové špeciality, šišky, chlieb s masťou a cibuľou a ďalšie. Pre deti sú pripravené tvorivé dielne a Sliačske fašiangy ukončí Maškarný bál v Penzióne na Rožku.

Snežné psy pod Lomničákom

Tatranská Lomnica – 10:00 h

Pekný výlet do Tatier môžete spojiť s jedinečným zážitkom na podujatí Snežné psy. Koná sa v sobotu a v nedeľu v Tatranskej Lomnici, priamo pod Lomnickým štítom, na medzistanici Štart, na svahu Čučoriedky západ. Vstup na podujatie je zdarma. Program nájdete na webe.

Mimoni v Telgárte

SKI Telgárt – 10:00 h

Do lyžiarskeho strediska v Telgárte túto sobotu opäť prídu Mimoni. Celý deň bude venovaný deťom, potešia ich profi animátori, detská diskotéka, súťaže o hodnotné ceny, maľovanie na tvár a kopec ďalších aktivít. Na svahu zahrá DJ MIMO.

Do Tureckej na krňačky

Turecká – 11:00 h

Aj túto zimu sa v Tureckej uskutočnia krňačkové preteky o Cenu Krížnej. Bude to v poradí už 44. ročník.

Preteky na krňačkách v Tureckej už túto sobotu

Sobota v Záhrade

Záhrada CNK, B. Bystrica – 14:00 a 20:00 h

Obľúbené banskobystrické kultúrne centrum Záhrada ponúka v sobotu popoludní (14:00 h) podujatie Spoznaj svet v Záhrade, počas ktorého budete mať možnosť spoznať ľudí nielen z Indonézie, Kyrgyzstanu či Taiwanu, ale aj ich príbehy a krajinu, z ktorej pochádzajú. Večer o 20:00 h to bude koncert pražského tria Nina Rosa (jazz pop world music), ktoré založila slovenská speváčka a huslistka Nina Marinová.

Detský fašiangový karneval

Robotnícky dom, B. Bystrica – 16:00 h

Nielen malé ale aj veľké deti sú vítané na fašiangovom karnevale v Robotníckom dome. Na programe je fašiangová diskotéka, súťaž o najkrajšiu karnevalovú masku, škola tanca, rôzne animácie aj súťaže o veľké ceny. Predstaví sa Tanečná škola Janette Fáberovej.

Banskobystrická latka

Športová hala Dukla, B. Bystrica – 16:00 h

Medzinárodný výškarský míting Banskobystrická latka jubiluje (25 rokov). Jubilejná „latka“ ponúkne v sobotu na Štiavničkách to najlepšie zo súčasnej svetovej výšky. Predstaví sa 23 skokanov zo 16 krajín (12 mužov a 11 žien), z toho 10 mužov má osobné rekordy 230 a viac a 10 žien osobné rekordy 191 a viac, tri majú skočené dva metre a viac. Premiéru na latke bude mať Portoriko a medzi ženami Mexiko. Viac informácií nájdete na webe.

Predvalentínske šikovné ruky

Farhof Art Club, B. Bystrica – 17:00 h

Na tvorivých dielňach vo Farhofe sa tentoraz budú vyrábať sviečky! Farebné so vzorom, či „obyčajné“ voňavé. Sviečky mali odpradávna veľkú cenu a tie vami vyrobené iste potešia nielen vás ale aj vašich blízkych.

Janko a Marienka

Divadlo pod balkónom, B. Bystrica – 17:00 h

Janko a Marienka, dve nezbedné dietky zo všetkého najradšej robia samé pletky… Až raz, na výlete, sa stratia. Že kde? To sa v sobotu dozviete v Divadle pod balkónom. Keďže kapacita divadla je obmedzená, rezervujte si vstupenky – formou sms-ky na čísle 0908 037 762.

Králický karneval

Koliba Ski Králiky – 18:00 h

Zbaľte tanečné topánky, škrabošky a choďte sa zabaviť na tradičný Králický karneval. Na svoje si tu prídu malí aj veľkí.

Tancovačka na Kopčoku

Hostinec na Kopčoku, B. Bystrica – 19:30 h

Po dvoch týždňoch opäť tancovačka na Kopčoku! A opäť dobrá zábava s kapelou Galaxy BB Music, ktorá zahrá a zaspieva aj hity rokov šesťdesiatych až osemdesiatych.

Tartaros Folk Metal Night II.

RC Tartaros, B. Bystrica – 20:00 h

Aj noc zo soboty na nedeľu bude v Tartarose metalová, tentoraz s príchuťou folku. Predstavia sa Spiritual Seasons (Ukrajina), Jarun (Poľsko), ako aj The Peruns z Handlovej a kapela Gjoll z Košíc, hrajúca tradičnú škandinávsku folkovú hudbu.

Iron Maiden Revival

Sásovská piváreň, B. Bystrica – 20:00 h

Fanúšikov kapely Iron Maiden poteší sobotňajší koncert v Sásovskej pivárni. Repertoár banskobystrickej kapely Iron Maiden Revival Deja-vu pozostáva najmä z produkcie tejto slávnej britskej heavymetalovej kapely, no zaznejú aj skladby skupín Metallica, Deep Purple, AC/DC, Black Sabbath a ďalších.

Ben Nicky v Ministry

Ministry of Fun, B. Bystrica – 21:00 h

Ben Nicky, rodák z Bristolu vo Veľkej Británii, je jedným z najznámejších a najpopulárnejších DJ-ov na svete. V sobotu večer ho môžete zažiť v Ministry of Fun.

Nedeľa 10. február

Vtáčie Valentínky

Tihányiovský kaštieľ, B. Bystrica – 9:00 h

Nové domčeky pre dážďovníky vyrobia deti v nedeľnej tvorivej dielni v Tihányiovskom kaštieli. A na prednáške s ornitológom Imrichom Kováčom sa naučia rozlišovať dážďovníky od lastovičiek a belorítok.

Familiárium s cínovým vojačikom

Bábkové divadlo na Rázcestí, B. Bystrica – 16:00 h

Familiárium je jedinečné a inovatívne predstavenie pre všetkých vo veku od troch do 99 rokov, v ktorom si rodiny, deti a dospelí, malí veľkým a veľkí malým, samy sebe môžu zahrať tri rôzne rozprávky. Túto nedeľu to bude rozprávka Statočný cínový vojačik od dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.

Fotogaléria