Večer plný hudby, humoru i prekvapení. Taký bude piatkový večer vo zvolenskom Korzo Cafe.

Organizátorom retro večera v Korzo Café je banskobystrický fotograf Miro Trimay. Podnetom na jeho usporiadanie bolo želanie speváčky Patrície Šuráňovej Karvašovej z Brna, inak rodáčky z Banskej Bystrice, zaspievať si v rodnom meste. Že oslovila práve Mira Trimaya, nie je náhoda. Miro, okrem toho, že je skvelý fotograf, sa pohybuje v umeleckej sfére a je súčasťou kultúrneho života nielen v Banskej Bystrici ale aj vo Zvolene, kde je členom združenia výtvarných umelcov Zvolenská sedmička. A tak si povedal, že zorganizuje podujatie, ktoré spojí umelcov z Banskej Bystrice a Zvolena.

Zárukou pekného a zábavného retro večera v Korzo Cafe teda budú speváčka Patrícia Šuráňová z Brna s hudobným sprievodom Petra Šuráňa, aforista Ľudovít Majer z Banskej Bystrice a zvolenský výtvarník Jozef Kajan. Večerom bude sprevádzať Martin Tarzan Mázor.

A na čo sa môžu návštevníci a návštevníčky večera tešiť?

Zamatovo jemný kontraalt Patrície Šuráňovej Karvašovej zaznie v jazzových, bluesových, funky aj šansónových skladbách. Aforista Ľudovít Majer, pôsobiaci na slovenskej literárnej scéne už viac ako tridsať rokov, prinesie so sebou vrece plné aforizmov. Nielen na Slovensku známy výtvarník Jozef Kajan predvedie kreslenie na telo technikou airbrush. Dokonca, ak si prinesiete biele tričko, premení ho na originálny umelecký kúsok.

Bude to naozaj parádny večer, na ktorom nebude chýbať kulinárska, zvolensko-bystrická špecialita „pažravé bryndzovníky“, a núdza nebude ani o ďalšie príjemné prekvapenia. Retro v Korze (Sládkovičova 8, Zvolen) v piatok 8. februára sa začína o 20:00 h.

Viac informácií aj rezerváciu miest nájdete v udalosti na Facebooku.