Ako aj po minulé roky, aj túto zimu sa bude konať v poradí 44. ročník krňačkových pretekov o Cenu Krížnej. Tieto preteky organizuje dobrovoľné združenie Krňačky Turecká, ktoré pozýva každého, kto má odvahu prísť pretekať a to už túto sobotu 9. februára.

Približný štart pretekov je odhadovaný na 11.00 hod. Cena štartovného je 10 eur na krňačky. Trať bude smerovať cez Javorie na Salašky s dĺžkou jeden kilometer a prevýšením 290 metrov. V cieli bude čakať na pretekárov občerstvenie a do dobrej nálady budú hrať Heligonkári z Kokavy.

Kategórie v ktorých sa bude pretekať budú iba dve, a to muži a ženy od 18 rokov. Prihlásiť a zaregistrovať sa je možné u pána Vladimíra Strmeňa na tel. č. 0915 882 072. Odmenené budú len prvé tri dvojice v každej kategórii. Prichystané je prekvapenie pre tých pomalších a osobne budú dané aj ceny pre domácich z Tureckej.

Organizátor upozorňuje, že súťažiaci nemôžu pretekať pod vplyvom alkoholu, a zároveň si každý pretekár musí zaobstarať svoju vlastnú prilbu. Sane majú spĺňať parametre ako napríklad: musia byť bez plechov a sklznice, mazanie môže byť ľubovoľné ale sane majú byť klasické bez obalenia oplenov. Parkovať sa bude dať po ceste na Salašky a kvôli počasiu sú potrebné aj reťaze.