Leto v plnom prúde okrem teplého počasia potvrdzujú aj hravé tábory pre deti, filmy pod holým nebom či festivaly. V Banskej Bystrici to bude tento víkend práve energický Urpín Fest.

BACH TRIBUTE

13590453_10205021405729604_7269023103835480581_nBanská Štiavnica, piatok 8. júl o 19. hod. a sobota 9. júl o 18.30 hod.

Už piaty ročník festivalu Bachovej hudby. V piatok v kostole Sv. Kataríny sa môžete tešiť na hlavný festivalový koncert BachTribute. V sobotu vo Farskom kostole Nanebovzatia Panny Márie uskutoční organový koncert Gabriele Marinoni.

TURISTIKA S KST BANSKÁ BYSTRICA – KREMNIČKA: SÚĽOVSKÉ SKALY

Parkovisko na Huštáku, sobota 9. júl o 7. hod.

Turistika na trase Súľov– Súľovský hrad – sedlo pod Bradou – Pod Roháčom – Roháčske sedlo – Súľov. Ľahká turistická akcia za krásami skalného mesta Súľovských skál. Trasa meria 14 km a je možná pre každého turistu. Doprava je vlastnými autami. Zraz účastníkov bude na parkovisku pri poisťovni Allianz. Príchod do BB po 17. hod.

XV. DEŇ STROMU

i_3860642Čierny Balog – lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline, sobota 9. júl o 10. hod

Už pätnásty ročník sviatku všetkých, ktorí majú radi les – Deň stromu. Lesy SR pozývajú na tretie celoslovenské stretnutie lesníkov, mnohé  súťaže a vystúpenia aj Cigánskych Diablov, Zuzany Smatanovej, Korben Dallas a mnohých iných. Vstup voľný.

URPÍN FEST 2016

Zimný štadión – hala B, sobota 9. júl o 11. hod.

Očakávaný Urpín Fest. Vystúpia – PURGEN ( HC – punk / Russia), Totálni Nasazení (punk/CZ), N.V.U. ( punk /CZ), THE PARANOID ( rock-screamo/SK), KONFLIKT (punk/SK), Disident (punk-rock’n’roll / SK), ABBA (chlast rock/SK), Hasiaci Prístroj ( punk roll /SK), Búrka (punk-rock/SK), Brainscan feat. Palo Chodelka (alternatíve metal/SK), Skratové konanie (punk rock/SK). Cena vstupného v predpredaji je 19 € a na mieste 23 €. Viac  v našom staršom článku…

ZUMENIEVANIA POD HRBČOKOM 2016

13626604_1460672520625775_6966709258001558199_nKapitána Jaroša 3, sobota 9. júl o 12. hod.

Piaty ročník stretnutia priateľov kumštu a milovníkov kumštu. Účinkovať bude Milan Markovič – humorno, Jozef Karvaš – hudobno, Ľubica Lintnerová – výtvarno, Tomáš Plaszky – bábkovo, flašinetovo, Milan Barlog – záhradné foto, Peter Klinec – litera, Jirka Trávníček – litera, Marcelíno Páleš – litera, Ivan Bíreš – výtvarno, Ivan Ondrejko – hudobno, Vlasto Grešo – hudobno, Štefan Demský – hudobno, Ondrej Kalamár – litera, Patrícia Šuráňová – hudobno, Soňa Kopčanová – hodobno, Bohumil Sýkora – hudobno, Zuzana Suchánková – hudobno, Leni Gaherová – litera, Miro Mižák – výtvarno, Juraj Kolesár – výtvarno, Zuzana Tomčalová – výtvarno, Ľudovít Majer – litera, Peter Papšo- litera, Iveta Zaťovičová – litera, Elli Petrová –litera, Jakub Trimay – výtvarno, Matej Dorotovič – foto, Miro Vojtek – foto, Ján Suchý – výtvarno, Cecilka Blanárová – voňavo, Jana Fabryová – výtvarno, Katarína Kluková – výtvarno, Marek Novotňák – výtvarno, Pišta Plevo – kamera, Juraj Maxián – hudobno+ poetično, záhradné víly: Danielka Barlogová, Anna Veselovská, Zazana Plaszkyová, Janka Melicherová, Janka Spišiaková, Želka Vadovičová. Martin Kubík – záhradné strašidlo, záhradná ochranka: Peter Monty Šiandor, Martin Olejník, a o hladné brušká a smädné krky sa postará: Robo Jurča s manželkou.

KONCERT MARIÁNA ČEKOVSKÉHO A JEHO KAPELY

Vígľaš – Hotel The Grand Vígľaš, sobota 9. júl o 20. hod.

Vychutnajte si koncert multiinštrumentalistu, speváka a zabávača Mariána Čekovského a jeho kapely. Na jednom pódiu vystúpi: Marián Čekovský – klávesy a spev, Nataša Džunková – spev, Peter Tomko – akustická gitara, Jozef Evin – bicie, Roman Vitkovský – akustická gitara.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Tihányiovský kaštieľ, nedeľa 10. júl o 9. – 12. hod. a 13.–17. hod.

Tvorivé dielne s názvom Hmyzí domček s Dankou. Príďte si obzrieť hmyzí domček v našej záhrade a dozviete sa načo slúži táto stavba. Jeden menší, vhodný do záhrady, ale aj na balkón si vyrobíte v našej tvorivej dielni. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

AUTOKROS MÔLČA

i_3912331Môlča, nedeľa 10. júl o 9.30 hod.

Veľké preteky o slovenský autokrosový pohár v neďalekej obci Môlča sa začnú v nedeľu o 9.30 h.

NEDEĽNÉ TVORIVÉ DIELNE PRE DETI

Thurzov dom, nedeľa 10. júl o 14.–18. hod.

Tvorivé dielne s názvom Papierová mozaika s Romankou. Vstupné je euro a päťdesiat centov.

JÚLOVÉ POTULKY MESTOM – KOSTOL SV. JAKUBA

Jakub – Kostol sv. Jakuba,  nedeľa 10. júl o 14. hod.

Júlové Potulky mestom vás zavedú do mestskej časti Banskej Bystrice – do Jakuba. Porozprávame vám o Kostole svätého Jakuba a pripomenieme si 500. výročie od dokončenia jeho gotickej prestavby a vysvätenia. Dostupnosť aj linkou prímestskej hromadnej dopravy č. 601454 Mičinská cesta – Harmanec. Odchod z BB autobusu je o 13:15 hod. z Mičinskej cesty. Odchod z Jakuba je o 16:02 hod., 18:18 hod. Poplatok sú dve eurá, deti do 12 rokov v sprievode rodičov bezplatne.

DOUZELAGE ZVOLEN 2016

i_3867339Zvolen – Zvolenský zámok – Kráľovský zámok, nedeľa 10. júl o 16. hod.

Už túto nedeľu sa v Kráľovskej sieni Zvolenského zámku uskutoční slávnostný galakoncert Medzinárodného hudobného festivalu Douzelage – Zvolen 2016. V programe vystúpia víťazi súťaže v hre na sláčikových a dychových nástrojoch, v speve a v hre na klavíri. Samotná súťaž sa uskutoční v sobotu 9. júla v budove Základnej umeleckej školy na Nádvornej ulici. Účastníkmi súťaže sú študenti hudobného umenia z Anglicka, Francúzska, Maďarska, Lotyšska a Základnej umeleckej školy Nádvorná Zvolen.

SÍDLISKOVÉ VEČERNÍČKY – POLEPETKO

Radvaň – nad Tihányiovským kaštieľom, nedeľa 10. júl o 17. hod.

Divadlo Clipperton odohrá príbeh o chlapcovi Polepetkovi. Viac o sídliskových večeroch sa dozviete v našom staršom článku.

KINOZÁHRADA

Zvolen – Park Ľudovíta Štúra, nedeľa 10. júl o 21. hod. až streda 13. júl

Premietanie filmov v exteriéri. V nedeľu sa bude premietať animovaný celovečerný film Ovečka Shaun. Rozprávka má trvanie 90 minút.