Aj tento rok, v rámci Banskobystrického kultúrneho leta, sa deti môžu tešiť na sériu sídliskových večerníčkov.

Polepetko v RadvaniPolepetko

Už túto nedeľu, 10. júla, zavíta na sídlisko Radvaň banskobystrické Divadlo Clipperton s Polepetkom. Polepetko je chlapec tak trošku popletený, no zato veselý a odvážny! Veď dokázal prejsť cez rozum obávanému čarodejníkovi Rumburakovi, zachránil z jeho rúk zázračný Arabelin prsteň a okrem neho získal aj srdce princeznej Arabely…

S Polepetkom a ďalšími postavami zábavnej rozprávky s pesničkami sa môžete stretnúť v nedeľu 10. júla o 17. hod. nad Tihányiovským kaštieľom (Radvaň).

Soľ nad zlatoSoľ nad zlato v Podlaviciach

Známy príbeh o tom, ako zvíťazila soľ nad zlatom, zahrá deťom v mestskej časti Podlavice Divadlo Harry Teater. Rozprávka o dvoch komediantoch, otcovi a jeho dcére, ktorí tlačia svoju káru po svete a obveseľujú ľudí svojimi kúskami, iste rozveselí aj všetky deti, ktoré sa na ňu prídu pozrieť.

Soľ nad zlato v nedeľu 24. júla sa začína o 17. hod. (mestská časť Podlavice).

Červená čiapočkaČervená čiapočka na Spojovej ulici

Kto by už len nepoznal príbeh malého šantivého dievčatka s červeným pláštikom, červenou kapucňou a košíkom plným dobrôt, ktoré nesie starej mame a o zlom vlkovi. Ale čo keď to bolo celkom inak? Tento príbeh sa odohráva v malej krajinke na nie veľkej čistinke, pri stredne hustom lese kdesi pri Štrbskom Plese. No a tam žije pahltný, na sladkosti zaťažený, lenivý, večne pred telkou vysedávajúci vlk Rudo…

Kto je zvedavý, o čom je príbeh O Červenej čiapočke – Ako vlka rozboleli zuby, ten by si nemal nechať ujsť sídliskový večerníček v nedeľu 7. augusta (17. hod.). Pri detskom ihrisku na Spojovej ulici ho zahrá Divadlo Bez Opony z Banskej Bystrice.

Šašo múdrejší ako krᾊašo múdrejší ako kráľ v Robotníckom dome

Dobrodružstvo v detstve stratenej princeznej, ktorú vychová jednoduchý Bača, ale nakoniec láska k Princovi a hlavný hrdina Šašo z nej opäť spravia princeznú… O tom je príbeh Šašo múdrejší ako kráľ v podaní banskobystrického Divadla Hotel Mária.

Príbeh Šašo múdrejší ako kráľ sa odohrá už tesne pred koncom prázdnin, v nedeľu 21. augusta o 17. hod., na dvore Robotníckeho domu.