Ruská punková skupina Purgen, Totální nasazeníči N.V.U z Čiech, mladá slovenská kapela The Paranoid ale aj zaujímavé zoskupenie Brainscan, Peter Peťko a Palo Chodelka. To všetko a ešte viac 9. júla v Banskej Bystrici na treťom ročníku URPÍN FEST 2016.

PURGENLídrom festivalu, ktorý sa bude konať na banskobystrickom Zimnom štadióne, pôvodne mala byť legendárna škótska punková skupina The Exploited. Bohužiaľ, zdravotný stav speváka kapely Wattie Buchana sa zhoršil a musel byť hospitalizovaný. Organizátori festivalu – Občianske združenie URPÍN v spolupráci s Rock Club Tartaros, a kapela Exploited sa ospravedlňujú fanúšikom za zrušené koncerty, medzi ktoré patrí aj ich vystúpenie na Urpín feste 2016. Tu ich zastúpi ruská HC-punková skupina Purgen. Viac už v rozhovore s Miroslavom Luptákom z OZ Urpín.

Takže lídrom festivalu je kapela Purgen. Mohli by ste nám o nej niečo povedať?

Len v krátkosti… Táto hardcorová punková skupina vznikla v roku 1989 v Moskve a jej frontmanom je od začiatku Ruslan Purgen Gvozdev.

Je známe, že Urpín fest podporuje domácu a lokálnu hudobnú scénu. Koho z domácich uvidia diváci na pódiu?

Áno, náš hlavný zámer je podporiť „naše“ domáce skupiny. Tohto roku to bude mladá začínajúca kapela Skratové konanie a ďalšie, už známejšie lokálne zoskupenia ako ABBa, Búrka, Disident či Brain scan feat Palo Chodelka, ako aj legendárny banskobystrický Hasiaci prístroj.

Totální nasazeníAký je časový harmonogram festivalu? Ktorá kapela ho otvorí a ktorá za ním, obrazne povedané, zatiahne oponu?

Brány štadióna sa v sobotu 9. júla otvárajú cca o 11. hodine. Prvá zahrá už spomenutá kapela Skratové konanie a oponu zatiahne slovenská punková legenda, kapela Konflikt. Samozrejme, headliner festivalu, kapela Purgen z Moskvy, bude mať dosť priestoru na predvedenie svojej skvelej hardcorepunk show.Ďalej sa predstavia výborné hudobné skupiny z Čiech –  Totální Nasazení, N.V.U., zo slovenskej hudobnej scény to bude čoraz viac sa do popredia predierajúca mladá kapela TheParanoid. Nesporne zaujímavé bude vystúpenie skupiny Brainscan v špeciálnej zostave – Martin Handrush Androvič a Tomáš Noga Smida spev, Peter Pepe Rusnák basgitara, a so špeciálnymi hosťami, bubeníkom Filipom Fefe Peťkom a gitaristom Palom Chodelkom.

Tretí ročník Urpínfestu sa uskutoční v sobotu 9. júla od 11. hod. na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici.

SÚŤAŽ O VSTUPENKY NA URPÍN FEST 2016

Vstupenky (v predpredaji 19 €, na mieste 23 €) si v Banskej Bystrici môžete kúpiť v RC TARTAROS, Nám. SNP 5, vo Zvolene v Hudobniny TOTAL MUSIC, Nám. SNP, alebo na info@tartaros.sk. Môžete ich však aj vyhrať v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s OZ Urpín. Do žrebovania o dve vstupenky zaradíme všetkých, ktorí do nedele 3. júla odošlú vyplnený súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku:

Kto budú špeciálni hostia koncertu kapely Brainscan na Urpín feste 2016?

Súťaž je ukončená. Výherkyňou sa stala Ľudmila Syčová-Kriváňová.