Prvý februárový víkend prinesie v meste pod Urpínom aj napriek chladnejšiemu počasiu dostatok možností na trávenie voľného času. Viaceré kluby majú na programe zaujímavé akcie, ťahákom pre športových fanúšikov bude osemfinálová dohrávka banskobystrickej Dukly, ktorá privíta na Štiavničkách bratislavský Slovan.

Piatok 3. február

Vernisáž výstavy Posun

VD Laboratórium súčasného umenia, Banská Bystrica – 18.00 h

VD Laboratórium súčasného umenia pozýva na vernisáž výstavy s názvom Posun. Ide o autorský projekt intermediálnej umelkyne a zároveň študentky Ateliéru intermédií na banskobystrickej akadémii, Karolíny Paluchovej. Karolína sa vo svojej tvorbe venuje prevažne médiu videa či ilustrácii. Vo svojich dielach často iniciuje dialógy na témy, ktoré v spoločenskom diskurze nedostávajú adekvátny priestor. Kurátorom výstavy, ktorá potrvá do 26. februára, je Ľubomír Slovinský.

Gospelový koncert – ROCKSTANDERS

Múzeum SNP, Banská Bystrica – 18.00 h

Kresťanské spoločenstvo usporadúva v Múzeu SNP ďalší gospelový koncert, tentokrát za účasti kapely Rockstanders. Čo vás čaká? Skvelá hudba, príjemná atmosféra a odkaz, ktorý môže zmeniť aj váš život.

Horror Vacui

Divadlo Štúdio tanca, Banská Bystrica – 19.00 h

Ďalšie uvedenie diela s názvom Horror Vacui z dielne mexického choreografa Artura Luga – Amplio Espectro a Divadla Štúdio tanca sa uskutoční v piatok 3. februára o 19.00 h. Po decembrových premiérach prebehne v Divadle Štúdio tanca repríza spomínaného diela,  ktorého jedinečnosť spočíva aj v jeho prezentácii. Diváci totiž nebudú sedieť v hľadisku, ale prechádzať sa pomedzi objekty a telá, podobne ako v galérii. Viac informácií o celom projekte, spolu s možnosťou rezervácie a kúpy lístkov nájdete priamo na stránke DŠT.

Bubnovačka ♯2 l U Francúza

U Francúza – Jazz Klub 12, Banská Bystrica – 19.30 h

Vezmite bubon, djembe, cajon či darbuku a príďte na Bubnovačku k Francúzovi! Že nič z toho nemáte? Nevadí, čosi bude určite k dispozícii aj na požičianie. A že na nič z toho nehráte? Aj tak sa príďte zabaviť, popočúvať a užiť atmosféru. Pýtate sa kedy? V piatok 3. februára o 19.30 h.

MIBA Banská Bystrica – Podpor Pohyb Košice

ŠH Štiavničky, Banská Bystrica – 20.00 h

V piatok 3. februára je na programe už 15. kolo extraligy futsalu, v rámci ktorého MIBA Banská Bystrica privíta na domácej palubovke tím Podpor Pohyb Košice. Stretnutie začína o 20. hodine, vstupné sú 2 eurá (deti do 15 rokov zdarma). Tešiť sa môžete aj na súťaže o hodnotné ceny.

Grindcore Night

Bosorka, Banská Bystrica – 20.30 h

Prvá tohtoročná akcia v banskobystrickej „Bosorke“ bude veru nárez. V piatok 3. februára zavítajú pod Urpín hneď dve kapelky z Čiech, jedna z hlavného mesta a jedna od susedov! Na Grindcore Night sa predstavia zoskupenia Bambulkyne Dobrodružstvá, St. Mincer, Sperm Of Mankind a Sangre De Idiotas. Pre viac informácií odporúčame sledovať túto udalosť.

GROOVEBOX s DJ EKG

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

V piatok 3. februára sa v banskobystrickom Ministry of Fun uskutoční ďalšia akcia s názvom GROOVEBOX. Ani tentokrát nebude chýbať azda najpopulárnejší slovenský DJ. Ide o pravidelnú akciu s 12-ročnou tradíciou, v rámci ktorej je ústrednou postavou jeden z najznámejších slovenských DJ-ov, nitriansky DJ EKG. O support sa tentokrát postarajú MUSTEE a Anndy. Brány Ministry of Fun sa otvoria o 21. hodine, vstupenky sú už teraz dostupné na tomto mieste.

Sobota 4. február

Burza hokejových kariet

Penzión Olympia, Banská Bystrica – 8.00 h

V sobotu 4. februára je už od skorých ranných hodín na programe aj prvá Banskobystrická burza hokejových kariet. Uskutoční sa od 8.00 h v Penzióne Olympia, ktorý sídli pri Mestskom mládežníckom štadióne v Kráľovej. Hosťami burzy budú dve banskobystrické hokejové „legendy“ – Lukáš Bambúch a Marek Biro. Tešiť sa môžete na autogramiádu, tombolu a predaj rôznych balíčkov a boxov. Pre viac užitočných informácií odporúčame navštíviť stránku organizátorov.

Sliačske fašiangy

Námestie pri fontáne, Sliač – 10.00 h

Sobota bude na Sliači patriť fašiangom a už od dopoludňajších hodín sa môžete tešiť na fašiangový sprievod, rôzne spevácke a tanečné vystúpenia a súčasťou podujatia bude aj pravá gazdovská zabíjačka. Tá bude spojená s výrobou tradičných zabíjačkových pochúťok. Súťažiť sa bude o najkrajšiu fašiangovú masku a tešiť sa môžete aj na bohaté možnosti občerstvenia.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – Young Angels Košice

Športová hala UMB, Banská Bystrica – 15.00 h

Športovým programom nabitú sobotu podporí aj duel basketbalistiek UMB, ktoré si v rámci 3. kola nadstavbovej časti skupiny porazených zmerajú sily s hráčkami Young Angels Košice. Stretnutie odštartuje o 15. hodine v ŠH UMB na Tajovského ulici v Banskej Bystrici.

Karneval s Cicou Micou a Kocúrom Fúzom

Divadlo pod balkónom, Banská Bystrica – 17.00 h (v nedeľu o 10.30 h)

Kocúr v čižmách a Cica tanečnica pozývajú na Karneval v Divadle pod balkónom, ktorý sa uskutoční v sobotu 4. februára o 17.00 h a o deň na to v dopoludňajšom termíne, teda o 10.30 h. Vstupné je 5 eur, rezervácie cez SMS na tel. čísle 0908 037 762.

Hello, Dolly!

Štátna opera v Banskej Bystrici – 18.00 h

Jeden z najpopulárnejších broadwayských muzikálov sveta Hello, Dolly! žne úspechy na divadelných scénach už od roku 1964. Preslávila ho však najmä jeho filmová verzia s nezabudnuteľnou Barbrou Streisand v hlavnej úlohe, ako i rovnomenná ústredná pieseň v podaní Louisa Armstronga. Lístky sú dostupné aj na stránke opery.

Slávia Banská Bystrica – Piešťanské Čajky

ŠH Štiavničky, Banská Bystrica – 18.00 h

Veľkú pozornosť strhne na seba plánovaný duel 3. kola nadstavbovej časti basketbalovej extraligy žien, v rámci ktorej si v skupine víťazov zmerajú sily hráčky Slávie Banská Bystrica. Tie privítajú v domácom prostredí Piešťanské Čajky a tento súboj dvoch popredných celkov začne o 18. hodine. Vstupenky si môžete zabezpečiť v predpredaji.

Video OLDIES Ruda Tučeka

Ministry of Fun, Banská Bystrica – 21.00 h

Tie najlepšie party s hitmi, pri ktorých ste vyrastali, prináša už celé roky s neopakovateľnou vizuálnou show dnes už legenda za mixážnym pultom – dídžej Rudo Tuček. Banskobystrický klub Ministry of Fun ponúkne túto show aj v decembri a pri tom nesmiete chýbať. Brány Ministry sa otvoria už o 21. hodine, vstupenky nájdete na tomto odkaze alebo priamo na mieste.

Perpetuum Promile

SOVA Bar&Art Klub, Banská Bystrica – 21.00 h

V piatok 3. februára sa v banskobystrickej „Sove“ uskutoční akcia s názvom Perpetuum Promile. Zaznejú rôzne žánre a všehochuť rôznej hudby od známych, no i menej známych interpretov.

FRMOL vo Výklade: MALALATA

Výklad, Banská Bystrica – 22.00 h

NOVÁ KLUBOVÁ NOC VO VÝKLADE! Veľmi obľúbená kaviareň v Národnej ulici prichádza s novým formátom tamojších žúrov. Nazvali ho FRMOL vo Výklade, pretože sa očakáva jednoducho frmol – a to za barom, aj na parkete! Výklad sa na krátko zmení na klub a podľa organizátorov to bude akýsi zázrak. Pilotný diel chcú odštartovať s energickým duom MALALATA, ktorých určite poznáte z klubov, či festivalov.

Nedeľa 5. február

Stretnutie fanúšikov Alfa Romeo

Námestie SNP, Banská Bystrica – 14.00 h

V nedeľu 5. februára sa budú od 14. hodiny schádzať na banskobystrickom Námestí SNP nadšenci i majitelia áut značky Alfa Romeo. Organizátorom podujatia je Racing Team Lombardisit, čo je v podstate partia troch odvážlivcov, ktorá onedlho vyrazí reprezentovať Banskú Bystricu do Česka na GUMBALKÁN GRAND PRIX. Ich súťažná „Alfa“ zažije ešte pred odchodom krst, no posvätené budú všetky prítomné vozidlá.

O malej sove, ktorá sa bála tmy

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica – 16.00 h

Kto sa bojí, musí do lesa. Čarovná cesta, na ktorej svietia sovie oči. V tme sa dobre sníva. V tme sa dobre rozprávajú rozprávky. Tma má veľa farieb… rozprávka, ktorá je múdrou metaforou o poznávaní sveta a prekonávaní strachu. Predstavenie z dielne Bábkového divadla na Rázcestí budete môcť vidieť v nedeľu 8. januára o 16. hodine. Viac informácií nájdete na stránke divadla.

O sedliačke darebáčke

Stará radnica, Zvolen – 16.00 h

Mesto Zvolen si pripravilo na mesiac február sériu rozprávok v podaní Divadla Zelienka a divadla Z domčeka pod názvom Rozprávková radnica. Prvú rozprávku budete môcť vidieť už v nedeľu 5. februára a bude to dobre známa rozprávka O sedliačke darebáčke. Každé predstavenie sa začína o 16.00 h a predpredaj vstupeniek v hodnote 3 eur je v Informačnom centre mesta Zvolen (budova Starej radnice).

Dinopera

Záhrada CNK, Banská Bystrica – 17.00 h

Tragická experimentálna bábková opera. V úlohách spevákov vystupujú praveké organizmy a tvory, vrátane dinosaurov. Tí majú omnoho bohatšie spektrum vokálnych rozsahov než ľudia! Veľkosti niektorých speváčok a spevákov zodpovedajú rozmerom tragédie, ktorú zatiaľ ľudstvo v plnej miere nezažilo- tragédie vymierania. Opera, ktorá sa uskutoční v nedeľu 5. februára v komunitnom centre Záhrada, má autentické libreto a hudbu a bude uvedená v štyroch jazykoch.

Hanka G & Ondrej Krajňák koncert

Showroom My Piano, Banská Bystrica – 19.00 h

Showroom My Piano ponúkne v nedeľu 5. februára koncert dvojice Hanka G & Ondrej Krajňák. Uskutoční sa od 19. hodiny, vstupné je 10 eur (študenti s 50% zľavou). Rezervácie na tel. čísle 0908 721 712.