Na banskobystrické Námestie SNP zavítajú priaznivci legendárnej talianskej značky áut Alfa Romeo. Plánujú totiž spoločné stretnutie, pri ktorom bude možné pokochať sa rôznymi modelmi týchto vozidiel. Zároveň však prebehne krst jedného konkrétneho vozidla, ktoré sa zúčastní šesťhodinových vytrvalostných pretekov v Českej republike.

V nedeľu 5. februára sa budú od 14. hodiny schádzať na banskobystrickom Námestí SNP nadšenci i majitelia áut značky Alfa Romeo. Organizátorom podujatia je Racing Team Lombardisit, čo je v podstate partia troch odvážlivcov, ktorá onedlho vyrazí reprezentovať Banskú Bystricu do Česka. Tam sa totiž uskutočnia až šesťhodinové vytrvalostné preteky GUMBALKÁN GRAND PRIX, ktorých dejiskom bude Autodrome Most.

Hoci ide o preteky amatérskych vozidiel, účastníci sa môžu tešiť na profi úroveň, o ktorú sa postarajú traťoví komisári, maršálovia, časomiera a pre neželané prípady samozrejme aj safety car. Vo výsledku tak pôjde o klasické preteky, ktoré poznáte aj z televízie, avšak namiesto formúl či profi vozidiel, budú návštevníci môcť obdivovať amatérske pretekárske autá s hodnotou do 1000 eur.

Banskobystričania si pre svoju účasť vybrali model Alfa Romeo 146 TI 2.0 110kw, ročník 1996 – LOMBARDÍNA. Meno dostala podľa svojho rodiska Lombardska a aby zvládla tieto náročné preteky, chcú mať svoje auto pokrstené a vysvätené. Zároveň sa však chcú o túto chvíľu podeliť aj s ostatnými obyvateľmi Banskej Bystrice.

Krstným otcom ich auta tak nemôže byť nikto iný, ako bývalý automobilový pretekár a milovník „Alfy“, Jaroslav Baránek. Okrem krstu všetky prítomné vozidlá vysvätí dekan z mestskej fary a po tomto akte sa účastníci presunú spoločnou jazdou po meste na novootvorené motokáry, kde je pre všetkých účastníkov pripravená akciová cena za jazdu.

Bližšie informácie o spoločnom podujatí môžete nájsť na Facebooku alebo na stránke startovač, kde sa dozviete niečo viac o pohnútkach pretekárov a organizátorov nedeľného stretnutia.